mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dożynki powiatowo-gminne w Osiecku i 70-lecie Celestynowa. Uroczystości

Dożynki powiatowo-gminne w Osiecku i 70-lecie Celestynowa. Uroczystości

Dożynki Powiatowo-Gminne w Osiecku oraz uroczyste obchody 70-lecia Gminy Celestynów świętowaliśmy w niedzielę 21 sierpnia. Nasze Rzakcianki przygotowały wspaniały wieniec dożynkowy, który fantastycznie prezentował się podczas uroczystości. Zaś Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny na ręce Wójta Gminy Gminy Celestynów Witolda Kwiatkowskiego złożył okolicznościową plakietę i przekazał sadzonkę wiązu - symbol naszej gminy.

Święto Plonów to czas, kiedy dziękujemy za tegoroczne żniwa. Rolnicy, ale również wielu gości z okolicznych miast i gmin, tłumnie przyjechali do Osiecka na Dożynki Powiatowo-Gminne.

Nasze Rzakcianki z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wspaniały, piętrowy wieniec dożynkowy z płodów rolnych zebranych z gminnych pól. Pięknie prezentował się podczas kolorowego korowodu dożynkowego, który przemaszerował po Osiecku.

Gmina Celestynów świętowała 70-lecia swojego istnienia. Tego dnia na placu przed Halą Sportową w Celestynowie czekało wiele atrakcji, zarówno na scenie, jak i na stoiskach.

Podczas oficjalnych uroczystości Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny w imieniu samorządu przekazał okolicznościową plakietę, na której znalazła się treść: „W imieniu Gminy Wiązowna składamy gratulacje i życzymy w kolejnych latach dalszego, prężnego rozwoju gminy oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń, a dla mieszkańców satysfakcji z zamieszkiwania w tak pięknie położonej obfitującej w ogromne zasoby przyrodnicze gminie”.

W prezencie ofiarował także sadzonkę wiązu – symbolu naszej gmin. Mamy nadzieję, że drzewko zapuści mocne korzenie i będzie rósł i rozwijał się tak wspaniale, jak Gmina Celestynów.

Data opublikowania strony: 22/08/2022