mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie w Gliniance

Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie w Gliniance

To było drugie już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
To było drugie już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Kolejne, jeśli nic nie stanie naprzeciw, w styczniu (Foto: Marzena Bobrowska)

W bibliotece w Gliniance 6 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gwiazdą wieczoru była książka “Chłopiec jeden na milion” Monici Wood, wydana przez Wydawnictwo Papierowy Księżyc. To wielowarstwowa opowieść o złamanych sercach, których nie da się na pozór naprawić, a które znów zaczynają bić szybciej dzięki zdumiewającej sile ludzkiego poświęcenia.

Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem wszystkich miłośników książek przez p. Dyrektor Marzenę Kopkę, zaproszeniem ich do naszej bibliotecznej akcji dzielenia się miłym słowem pod hasłem “Czytelnik – Czytelnikowi” oraz wręczeniem każdemu świątecznych życzeń. W spotkaniu uczestniczyli klubowicze w różnym wieku, którzy przybyli na rozmowę o literaturze.

Wspólna wymiana opinii o książce wniosła do spotkania wiele wątków myślowych. Każdy śmiało wypowiadał swoją refleksje na temat bohaterów powieści, wspólnie snuliśmy domysły o niedopowiedzianych przez autorkę faktach i zadawaliśmy pytania, na które mnożyły się odpowiedzi. Ile klubowiczów tyle spojrzeń na przeczytaną treść. Ta właśnie różnorodność uczyniła, że spotkanie odbywało się w bardzo miłej, uroczej atmosferze.

Czytelnicy wyszli po spotkaniu z pozostającą refleksją nad niezwykłością głównego bohatera – jedenastoletniego chłopca, który zmienił swoją starszą podopieczną oraz narzucającym się pytaniem, co tak naprawdę zmienia ludzi?

W książce pt. “Chłopiec jeden na milion” każdy znajdzie coś dla siebie i zdecydowanie polecamy do przeczytania.

Dorota Bortkiewicz

Data opublikowania strony: 07/12/2021