Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dziecięca Liga Grapplingowa. Mamy pierwsze medale

Dziecięca Liga Grapplingowa wystartowała już po raz czwarty! Pierwszy turniej ligowy odbył się 12 stycznia w miejscowości Wielgie w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród kilkunastu klubów biorących udział w zawodach nie mogło zabraknąć drużyny z Zakrętu. Reprezentacja UKS Orły Zakręt liczyła dziewięcioro najlepszych zawodników.

Pierwszy na macie stanął Artur Połanecki, zdobywając srebro. Drugie miejsce zdobyła też jego koleżanka Maja Salamon, która przed czasem (kimura) zakończyła swoją pierwszą walkę z zawodniczką gospodarzy zawodów. Pierwsze złoto dla klubu zdobył Aron Sawa, za jego przykładem poszła Małgorzata Salamon pewnie pokonując przeciwniczkę z Żyrardowa.

Nasi najmłodsi reprezentanci tego dnia również wrócili z medalami: Kornel Dębkowski zdobył srebrny, a Aleks Rak brązowy. Bardziej doświadczony i najstarszy Jakub Kępka zdobył złoto, pokonując zawodnika z Wołomina. Cezary Żelazowski walczył w najliczniejszej kategorii tych zawodów. Zwycięstwo w pierwszej z trzech walk dało mu czwarte miejsce. Czwarty złoty medal dla UKS Orły Zakręt zdobył Antoni Rogowski, pokonując pierwszego przeciwnika, a w walce o złoto pewnie zwyciężając 18:0 nad zawodnikiem  z Bydgoszczy.

Wyniki naszych Orłów:

Kornel Dębkowski – srebrny medal
Jakub Kępka – złoty medal
Artur Połanecki – srebrny medal
Aleks Rak – brązowy medal
Antoni Rogowski – złoty medal
Maja Salamon – srebrny medal
Małgorzata Salamon – złoty medal
Aron Sawa – złoty medal
Cezary Żelazowski – czwarte miejsce

W klasyfikacji klubowej do podium zabrakło niewiele – zajęliśmy czwarte miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy dzielnie reprezentowali swój klub, szkołę i gminę Wiązowna oraz dla trenera Artura Mroczka i zastępującego go tego dnia Jakuba Kępki. Za wsparcie i pomoc dziękujemy gminie Wiązowna, PZZ, sponsorom, zaangażowanym rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczyniają się do sukcesów dzieci i młodzieży z UKS Orły Zakręt.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Elżbieta Rogowska

Data opublikowania strony: 22/01/2019