bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dzień Kobiet Wiejskich. Spotkanie w Rzakcie

Jesienne, kobiece święto, czyli 10. edycja Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich, odbyła się 16 października w świetlicy w Rzakcie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały piękne dekoracje i, jak przystało na dobre gospodynie, ugościły uczestników przysmakami.

Dzień Kobiet Wiejskich to niezwykle barwne święto, mieniące się feerią kolorów, niczym stroje ludowe Pań bawiących się w niedzielne popołudnie w Rzakcie. Zabawę wokalno-taneczną poprowadził Wojciech Buda, który na co dzień gra i występuje na scenie z zespołami muzycznymi grającymi muzykę folkową – styl warszawskiej ulicy oraz folk bałkański.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, radni, sołtysi, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, mieszkańcy gminy.

Pielęgnowanie tradycji i regionalizmów to priorytet prężnie działających kół gospodyń. Folklor oraz tradycje lokalne są mocno zakorzenione na naszym terenie, szczególnie w okolicach Glinianki i Rzakty.

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich obchodzony jest w październiku, w tym roku mija piętnaście lat od uchwalenia przez ONZ tego święta. W Gminie Wiązowna świętowano go po raz dziesiąty!

Paulina Sokół

GOK Wiązowna

Data opublikowania strony: 17/10/2022