bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Dzień Otwarty” w DD “Senior+”. Czas radości i wzruszeń

Seniorzy z Dziennego Domu “Senior+” w Woli Karczewskiej 24 października zaprosili mieszkańców Gminy Wiązowna i przyjaciół na “Dzień Otwarty”. Każdy, kto przyszedł, mógł skorzystać z bogatej oferty wykładów, spotkań i warsztatów.

Podczas części wykładowej goście zapoznali się z działaniami seniorów oraz tym, jak funkcjonuje nasza placówka. Uczestniczyli również w wykładach przygotowanych przez fizjoterapeutkę, dietetyczkę oraz animatora sportu. Podczas prelekcji, przygotowanej przez lekarza – kardiologa, dowiedzieli się, jak należy zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, głównie chorobom serca.   

 W czasie „Dnia Otwartego” wszyscy chętni mogli także skorzystać z indywidualnych spotkań ze specjalistami: dokonać pomiaru masy i składu ciała oraz zmierzyć poziom cukru i ciśnienie. Na przybyłych czekał z warsztatami Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, a Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna przeprowadziła akcję “Podaruj wiersz”.  

W części artystycznej uczestnicy DD „Senior+” zaprezentowali swoje talenty, m.in. recytatorskie oraz taneczne. Przybyli goście mieli okazję również podziwiać naszych seniorów podczas przygotowanego przez nich pokazu mody.   

Wręczyliśmy także nagrody naszym dzielnym seniorów za aktywny udział w akcji “Seniorzy na Orliki” oraz certyfikaty za udział w kursie szycia. W czasie spotkania odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Hani Giepardy, która wraz z mamą dzielnie nam towarzyszyła w trakcie uroczystości. Maskotki i ekologiczne torby, własnoręcznie przygotowane przez seniorów, cieszyły się dużym powodzeniem.  

Fantastyczna i rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim, którzy przybyli na “Dzień Otwarty” do Woli Karczewskiej. Był to czas życzeń, ciepłych słów, łez wzruszenia i radości, których dostarczyli nam nasi przyjaciele. Po głośnym „Sto lat” wszyscy raczyli się tortem, a na koniec uczestniczyli w koncertach “Kądziołeczki” z Osiecka, seniorów z Garwolina oraz zespołu “Strefa Ciszy”.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.  

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Krystyna Motyka 

Logo Dziennego Domu "Senior+. POmarańczowy napis Senior+. Przed napisem grafika: domek z sercem

Data opublikowania strony: 28/10/2019