bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dzienny Dom “Senior+” z nowym wyposażeniem

Z powodu pandemii i obostrzeń nasi seniorzy z Dziennego Domu “Senior+” w Woli Karczewskiej ćwiczą w domach z rehabilitantką. Przygotowaliśmy dla nich niespodziankę. Po powrocie do jednostki zastaną nowe sprzęty do ćwiczeń. Zamontowaliśmy specjalną kabinę do rehabilitacji.

Niewątpliwym plusem jest to, że z urządzenia może korzystać kilku uczestników równocześnie. Bogaty osprzęt zwiększa efektywność pracy. W UGUL (ćwiczenia czynne z obciążeniem) stosuje się całkowite zawieszenia, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz ćwiczenia czynne z oporem i zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego. Dodatkowo zamówiono drobne sprzęty do ćwiczeń i masażu.

Seniorzy mogą korzystać również z maszyny do szycia, która służy do indywidualnych zajęć oraz materiałów artystycznych, aby mogli rozwijać nowe pasje i swoje zainteresowania.  Zadbaliśmy również oto, aby nasi seniorzy byli bezpieczni. W tym celu zakupiliśmy ozonator.

Z czego wynikają zakupy? Głównie z aktywności naszych seniorów. Rehabilitacja, warsztaty projektowania i szycia oraz arteterapia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników DD “Senior+”. Staramy się zatem, aby nasz dom był jak najlepiej wyposażony, wprowadzamy innowacje, dając seniorom możliwość rozwoju zarówno fizycznego, jak i twórczego.

Pasje i nowe sposoby aktywnego spędzania czasu dają nieograniczone możliwości tworzenia oraz wpływają na pozytywny nastrój naszych uczestników. Oczywiście, nie moglibyśmy  dokonać zakupów bez wsparcia finansowego przekazanego przez Gminę Wiązowna.

Serdecznie dziękujemy!

Krystyna Motyka

Logo Senior+. Po lewej stronie pomarańczowy domek z wpisanym sercem, po prawej napis Senior +

Data opublikowania strony: 20/11/2020