bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dzienny Dom “Senior+”. Zajęcia dla podopiecznych

Materiał. Na nim leżą muliny do wyszywania i kawałki przyciętego filcu w kształcei serca i kwiatów
Zajęcia z szycia i wyszywania to zajęcia, z których chętnie korzystają seniorzy (Foto: DD "Senior+")

Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej co i rusz wprowadza do swojej oferty nowe zajęci dla swoich podopiecznych, które dodatkowo wzbogacają program realizowany przez placówkę. Oprócz aromaterapii, projektowania i szycia czy treningów kulinarnych seniorzy zapoznają się wełną czesankową, origami oraz wezmą udział w zajęciach relaksacyjnych.

Nadal prowadzone będą warsztaty teatralne, taneczne, ćwiczenia usprawniające pracę mózgu oraz zajęcia z haftowania, wyszywania, szydełkowania i robótek na drutach. Utrzymane zostaną ćwiczenia na świeżym powietrzu, wyjazdy na „Orlik” oraz ćwiczenia w siłowni plenerowej.  W ramach terapii zajęciowej seniorzy będą tworzyć rzeźby i płaskorzeźby z masy papierowej, gliny i gipsu. Efekty pracy będzie można oglądać podczas zorganizowanej wystawy zatytułowanej „Pasja nie liczy lat”.

Seniorzy będą mogli korzystać również z licznych wyjazdów oraz warsztatów edukacyjnych. W ramach zawartych porozumień na seniorów czekają konsultacje i wykłady ze specjalistami w danych dziedzinach. Oczywiście planujemy rozbudowę Wolontariatu Międzypokoleniowego.

W tej chwili zajęcia odbywają się w terenie lub on-line. Pracujemy też pojedynczo z naszymi seniorami. Wszyscy czekamy na uruchomienie działań w trybie stacjonarnym, aby móc zobaczyć seniorów w akcji w ich Dziennym Domu „ Senior+” w Woli Karczewskiej.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Krystyna Motyka-Parzych

Logo Dziennego Domu "Senior+. POmarańczowy napis Senior+. Przed napisem grafika: domek z sercem

Data opublikowania strony: 26/01/2021