Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Efektywna współpraca przy PPP

Za nami ostatnia narada koordynacyjna projektu „Systemowa modernizacja obiektów gminnych przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w formule PPP”. Wójt Janusz Budny podziękował wykonawcom, inspektorom nadzoru inwestorskiego oraz zespołowi ds. partnerstwa publiczno – prywatnego za 19 miesięcy owocnej współpracy przy projekcie. W nowych zmodernizowanych placówkach oświatowych rozpoczął się etap utrzymania i zarządzania, w ramach którego wykonawca zarządzać będzie przez 15 lat systemem gospodarowania energią.

Stan naszych szkół cztery lata temu był jednym z najbardziej palących problemów w gminie. Przepełnione, latami nieremontowane budynki nie dawały komfortu uczniom. Zmuszały do pracy na dwie zmiany. To się jednak fundamentalnie zmieniło. W 2015 i 2016 roku zbudowaliśmy nową szkołę w Malcanowie. Przez ostatni rok rozbudowaliśmy wszystkie pozostałe szkoły na naszym terenie. Nie poszliśmy na żaden kompromis. Od września 2018 roku wszystkie dzieci w gminie mają zapewnione komfortowe warunki nauki.

To było gigantyczne przedsięwzięcie warte w sumie ponad 83 mln złotych. Jeszcze nigdy w historii naszej gminy nie prowadziliśmy jednocześnie tak szeroko zakrojonych inwestycji w jednym czasie. Rozwiązanie, które zastosowaliśmy, było unikatowe na skalę kraju. Niewiele samorządów decyduje się na tak śmiałe inwestycje. Dla naszego samorządu było jednak oczywiste, że nie możemy robić tego etapami, bo wszystkie szkoły wymagały pilnej rozbudowy, a każde dziecko ma takie samo prawo do nauki w doskonałych warunkach.

Data opublikowania strony: 23/11/2018