Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta. Hydrodukt uruchomił e-BOK

Męskie ręce trzymają telefon komórkowy.
Teraz załatwisz fakturę w Hydrodukcie bez wychodzenia z domu (Foto: Hydrodukt)

e-BOK to Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta. Platformę uruchomiła Spółka Hudrodukt. Teraz na bieżąco będziemy mogli sprawdzić stan licznika czy przeanalizować historię ponoszonych kosztów lub wygenerować fakturę do zapłacenia za wodę i ścieki.

System e-BOK jest platformą internetową, która dzięki internetowemu systemowi zgłoszeniowemu usprawni i ułatwi kontakt z pracownikami spółki oraz zapewni szybki i łatwy dostęp do niezbędnych informacji rozliczeniowych.  

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu daje możliwość sprawdzenia m.in.: danych teleadresowych, historii finansowej, wysokości opłat oraz informacji o stanie liczników i rozliczeń. Z systemu e-BOK-a można korzystać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i urządzeniu mobilnym (np. smartfonie, tablecie). W systemie znajduje się formularz kontaktowy oraz komunikator, rejestrujący korespondencję pomiędzy klientami a pracownikami Hydroduktu. Dzięki rejestracji w systemie e-BOK będziemy mogli zrezygnować z papierowej faktury na rzecz jej cyfrowego odpowiednika.  

Zarejestruj się w e-BOK-a

  1. Wchodzimy na stronę: ebok.hydrodukt.pl, w formularzu wybieramy pole „Rejestracja”. Uzupełniamy następujące dane: identyfikator (nr Odbiorcy podany na fakturze), nazwisko i imię lub nazwę firmy, adres do korespondencji, numer telefonu oraz adres e-mail. 
  2. Akceptujemy regulamin oraz klikamy „wyślij”.  
  3. Konto będzie aktywne po upływie 24 godzin. Na podany adres e-mailowy otrzymamy identyfikator oraz nowe, tymczasowe hasło, niezbędne do pierwszego uruchomienia systemu.  

Osoby, które nie są zainteresowane uruchomieniem usługi e-BOK, zachęcamy do uruchomienia usługi e-faktura umożliwiającej otrzymywanie faktur drogą elektroniczną. E-faktura stanowi odpowiednik dokumentu papierowego i ma taką samą moc prawną. Różnica sprowadza się wyłącznie do sposobu jej dostarczania. 

Uruchamiając e-fakturę, zyskają Państwo: ciągły dostęp do dokumentów z każdego miejsca; możliwość łatwego i bezpiecznego ich przechowywania; mniejsze ryzyko zgubienia, zniszczenia lub dostania się dokumentu w niepowołane ręce; szybką informację o wystawieniu nowej faktury, wraz z jej obrazem dzięki powiadomieniu e-mail; większy pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Warunkiem wystawienia oraz przesłania faktury drogą elektroniczną jest uzyskanie uprzedniej zgody i akceptacji tej formy przez odbiorcę faktury.

Formularz upoważniający do przesyłania faktur drogą elektroniczną dostępny jest na stronie www.hydrodukt.pl. Należy go wypełnić, a następnie przesłać w formie papierowej na adres: Hydrodukt Sp. z o.o., ul. Boryszewska 2, 05-462 Wiązowna lub w wersji elektronicznej na e-mail: sekretariat@hydrodukt.pl. 

Prosimy pamiętać, że stan wodomierza możemy odczytać samodzielnie i przekazać: 

  1. telefonicznie pod nr 22 789 01 33  wew. 107, 
  2. osobiście w siedzibie spółki w Wiązownie przy ul. Boryszewskiej 2, 
  3. poprzez logowanie w systemie e-BOK, 
  4. bądź SMS-em do inkasenta.  

Jak prawidłowo podać stan licznika? Odczytu bieżącego stanu wodomierza dokonuje się tylko w pełnych metrach sześciennych, nie uwzględniając wartości po przecinku. 

Paulina Dudek 

Data opublikowania strony: 30/01/2023