Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Ferie blisko domu”. Dwa tygodnie pełne atrakcji

Już po raz trzeci w czasie zimowej przerwy szkolnej zorganizowaliśmy akcję „Ferie blisko domu”. Z licznych atrakcji i ciekawych form spędzania wolnego czasu – zaproponowanych przez szkoły, ośrodek kultury i bibliotekę – skorzystało ponad 200 dzieci z naszej gminy.  

W pierwszym tygodniu akcji w zajęciach, które odbywały się w szkołach, wzięło udział ok. 130 dzieci. Atrakcji było co niemiara: wyjazdy na basen, do kina, zajęcia biblioteczne czy warsztaty muzyczne oraz fotograficzne. Podopieczni szkoły w Gliniance uczestniczyli np. w spotkaniu literacko-plastycznym, którego scenariusz został oparty na serii książek „Magiczny domek na drzewie”, a na specjalnych zajęciach samodzielnie wykonali mydełka i świece.  

Dzieci spędzające ferie w szkole w Zakręcie wybrały się na wycieczkę do parku trampolin Hangar 646 w Warszawie, a te ze szkoły w Malcanowie – pogłębiły swoją wiedzę z fizyki i chemii na warsztatach „Mali odkrywcy”. Uczestnicy akcji ze szkoły w Wiązownie na zajęciach w bibliotece dowiedzieli się, jak powstaje książka i z czego robi się papier. 

Drugi tydzień ferii ponad 50 dzieci spędziło wolny czas pod opieką pracowników kultury. Zajęcia odbywały się w dwóch filiach – w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie oraz w Domu Kultury w Woli Karczewskiej. Pierwszy dzień wypoczynku upłynął w klimacie artystyczno – kreatywnym, a w drugi – pod hasłem „zostań młodym literatem”. W środę 6 lutego uczestnicy akcji obejrzeli w kinie najnowszy film z przygodami Asteriksa i Obeliksa oraz spędzili czas w sali zabaw „Fikołki” w Międzylesiu. W czwartek na warsztatach weterynaryjnych dzieci poznały skunksa Zygmunta. Ostatniego dnia podopieczni szaleli w kuchni. Nauczyli się, jak przygotowywać pizzę.  

Podczas ferii odbyły się także pilotażowe warsztaty w nowej świetlicy w Pęclinie. Na zajęciach bawiło się ponad 30 osób. Bogatą ofertę dla młodych mieszkańców gminy przygotowały również biblioteka w Wiązownie oraz jej filie w Gliniance i Duchnowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, w spotkaniach muzycznych oraz na warsztatach pod hasłem „Zabawa z językiem polskim”, a w Duchnowie – zgadywanki literackie. Na zakończenie akcji „Ferie blisko domu”, w sobotę 9 lutego w Duchnowie, odbył się Bajkowy Bal Karnawałowy połączony z zajęciami, podczas których mali uczestnicy robili eksperymenty z ciekłym azotem.

 

Data opublikowania strony: 13/02/2019