mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

„Ferie blisko domu” 2021. Podsumowanie akcji

„Ferie blisko domu” 2021. Podsumowanie akcji

Za nami tygodniowe półkolonie „Ferie blisko domu” zorganizowane w dniach 11-15 stycznia w czterech szkołach podstawowych na terenie gminy Wiązowna. Tegoroczną akcję zimową, mimo że odbywała się w bardzo trudnych warunkach pandemii, w reżimie sanitarnym, bez wycieczek i wyjść grupowych, należy zaliczyć do bardzo udanych.

W półkoloniach łącznie wzięło udział 116 uczniów klas I-IV. W akcję włączyły się, jak co roku, Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Dzięki temu, oprócz niezwykle ciekawych zajęć prowadzonych przez wychowawców, dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych i przyrodniczych prowadzonych przez Tomasza Żurawskiego i  Katarzynę Jędrzejewską, a także w spotkaniu autorskim z Agnieszką Kazałą z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai w ramach, którego zaprezentowane zostały bajki rymowane na podstawie najnowszej książki dla dzieci pt. „Czarownica Magda”.

W Szkole Podstawowej w Gliniance w zajęciach uczestniczyło 36 dzieci. Zajęcia muzyczne, zajęcia sportowe z Fit Kids Academy, zajęcia decoupage, warsztaty kulinarne, animacje dla dzieci – każdy dzień upływał pod znakiem innych aktywności. Nie zapomniano także o kondycji psychicznej najmłodszych, tak ważnej w tych trudnych czasach, i podczas zajęć wykonano antystresowe gniotki. Zwieńczeniem ferii był, nieco inny niż zazwyczaj, ale kolorowy i radosny bal karnawałowy.

W szkole w Wiązownie czas spędzało 40 dzieci. W czasie trwania akcji dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach artystycznych, sportowych. Rozwijały swoje umiejętności w wielu różnych dziedzinach, a podczas warsztatów kulinarnych samodzielnie przygotowywały pizzę, desery, wyciskały zdrowe soki, a przy okazji dowiedziały się wielu informacji dotyczących zdrowego odżywiania.

19 dzieci ze szkoły w Malcanowie uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności artystyczne, sprawność ruchową  oraz współpracę w grupie. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci okazał się również śnieg i możliwość lepienia bałwana i innych zimowych zabaw na świeżym powietrzu.

Dzieci spędzające ferie w Szkole Podstawowej im. C.K. Norwida w Zakręcie, a było ich 21, brały udział w zajęciach techniczno-plastycznych, zajęciach językowych, zajęciach kodowania, piekły babeczki marchewkowe, tworzyły maski karnawałowe.

Uśmiech goszczący na buziach dzieci potwierdza, że dla wszystkich był to radosny i dobrze spędzony czas. Kierownikom wypoczynku, wychowawcom, instruktorom, pracownikom i dyrektorom szkół bardzo dziękujemy za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie akcji.

Urszula Kozłowska

Data opublikowania strony: 20/01/2021