bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Finał WOŚP. Zebraliśmy prawie 30 tys. zł

29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Wraz z datkami z e-skarbonki zebraliśmy 27 214,78 zł!

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie po raz kolejny był organizatorem finału WOŚP. 29 finał był już drugim finałem sztabu Wiązowna. Do tej pory byliśmy połączeni ze sztabem w Otwocku. Prócz wydarzeń w Wiązownie, finał WOŚP miał także miejsce w Gliniance, gdzie nasza Ochotnicza Straż Pożarna wraz z otwockim sztabem działała na rzecz fundacji.

Niestety, w tym roku nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego koncertu, podczas którego odbywały się licytacje przeplatane atrakcjami dla licznie zgromadzonej publiczności. W tym roku nasz finał przybrał inny charakter.

Na terenie Gminnego Parku Centrum w Wiązownie odbył się kiermasz gadżetów WOŚP. Oprócz nich na naszym stoisku znalazły się także przedmioty ofiarowane przez mieszkańców gminy. Wśród darowanych rzeczy znalazły się: bukiety, kubki, torby oraz wiele innych atrakcyjnych gadżetów.

Po ulicach krążyli wolontariusze, którzy – mimo zimna – dzielnie zbierali pieniądze dla potrzebujących. Wśród nich można było spotkać rekonstruktorów historycznych w żołnierskich strojach z różnych epok.

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował także występy on-line. Na FB GOK-u można było obejrzeć m.in. koncert zespołu Idylla, pokaz tańca reprezentanta szkoły Fast Step, występ wokalny Dalili Chetouane oraz pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez strażaków OSP Wiązowna.

WOŚP można wspierać nadal, wpłacając datki do e-skarbonki. Link do instrukcji: https://www.wosp.org.pl/wspieraj/faq#sectionHead234

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Damian Krawczyk

Data opublikowania strony: 03/02/2021