mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Finał XIV Regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych w Gliniance

Finał XIV Regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych w Gliniance

W czwartek 9 czerwca mini stadion lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej w Gliniance był gospodarzem Finału XIV Regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych.

Na zawodach stawiły się reprezentacje szkół i klubów gminnych z: Malcanowa, Wiązowny, UKS Smoki z Glinianki oraz ze szkół w Augustówce, Górkach oraz z Dębego Wielkiego. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych: 60m, 300m, 600m (dziewczęta), 1000m (chłopcy) oraz konkurencjach technicznych : rzut piłką palantową, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą – w ostatniej konkurencji brał udział tylko rocznik 2009. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych 2009, 2010, 2011 i młodsi.

Zwycięzcami konkurencji w swoich kategoriach wiekowych zostali:

bieg na 60m – Kaja Osińska (UKS Smoki), Oliwia Żurawska (UKS Smoki), Mariusz Bieniek (UKS Smoki), Szymon Zajkowski (Sp. Wiązowna);

bieg na 300m – Roża Trendak (Sp. Górki), Ola Ferra (UKS Smoki), Marcel Piekarski (Sp. Dębe Wielkie), Przemysław Wieicki (Malcanów);

bieg na 600m – Lena Szustak (UKS Smoki);

bieg na 1000m – Michał Jazowski  (Sp. Wiązowna), Filip Woźnica (UKS Smoki);

skok wzwyż – Jakub Grzelak (UKS Smoki), Nataniel Bieniel (UKS Smoki), Aleksander Książek (UKS Smoki);

rzut piłką palantową – Milena Banach (Sp. Górki), Amelia Kąkol (Sp. Górki), Natalia Rowińska (Sp. Dębe Wlk.), Igor Dąbrowski (UKS Smoki), Maciej Szczepaniak (Sp. Augustówka), Krzysztof Ruciński  (UKS Smoki);

skok w dal – Polina Ciulova (UKS Smoki), Aleksandra Jałocha (Sp. Augustówka), Julia Bieńkowska (Sp. Augustówka), Kacper Kloch (UKS Smoki), Bartłomiej Cacko (Sp. Malcanów), Mikołaj Mastalerz (Sp. Górki),

pchnięcie kulą – Wojciech Nogal (UKS Smoki).

Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców, zawodnikami z największą liczbą punktów zostali reprezentanci UKS Smoki w Gliniance: Kaja Osińska 898 pkt. oraz Nataniel Bieniek 724 pkt.

Klasyfikację klubową zwyciężyli zawodnicy UKS Smoki w Gliniance, drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Augustówce, a na najniższym stopniu stanęli uczniowie ze szkoły w Zakręcie.

Kolejne miejsca zajęli uczniowie ze szkół:
IV miejsce Sp. W Górkach, V miejsce Sp. Wiązowna, VI miejsce Sp. Dębe Wielkie, VII miejsce Sp. Malcanów oraz VIII miejsce Orzeł Warszawa.

W najbliższy weekend 18-19 czerwca grupa 15 zawodników będzie reprezentowała czwartki glinieckie na mistrzostwach Polski w Łodzi, wszystkim życzymy udanych startów, poprawy rekordów życiowych w gronie najlepszych zawodników w Polsce.

info: Krzysztof Ślusarczyk

 

Data opublikowania strony: 13/06/2022