bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Firmy z Duchnowa i Izabeli drukują przyłbice dla szpitali. Pomóżmy im!

Drukowanie przyłbic medycznych na drukarkach 3D
Drukowanie przyłbic medycznych na drukarkach 3D

Miał być miód pitny, a są… przyłbice medyczne dla lokalnych szpitali i przychodni. Firma Big Fellow z Duchnowa drukuje na drukarkach 3D tak bardzo potrzebny sprzęt dla personelu medycznego. Robi to również Neuro Cube z Izabeli. Każdy może wesprzeć t szlachetne inicjatywy!

W ubiegłym roku firma The Big Fellow otworzyła miodosytnię, czyli miejsce, w którym robi się miód pitny. – Niemniej życie ciągle nas zaskakuje i niespodziewanie miodosytnię, a dokładniej pusty jeszcze magazyn gotowych produktów, przekształciliśmy na drukarnię przyłbic medycznych w 3D. (…) Drukarki pożyczyliśmy od przyjaciół i ich przyjaciół – piszą jej właściciele na portalu wspieram.to. Cała produkcja odbywa się w Duchnowie. Wszystkie produkty firma stara się pozyskać w najbliższej okolicy, aby ograniczyć przemieszczanie się do minimum.

Każdy z nas może dołożyć “swoje trzy grosze” do tej szlachetnej akcji. Na portalu wspieram.to ruszyła zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczane na na zakup materiałów niezbędnych do produkcji przyłbic (filament do drukarek PETG, folie do szybek PETG oraz gumki, opakowania zbiorcze oraz dystrybucję). Wystarczy kliknąć link: https://wspieram.to/drukujemydlalekarzy, by przenieść się na stronę zrzutki.

Firma wyprodukowane przyłbice przekaże tam, gdzie będzie to najbardziej potrzebne. – Mamy już stworzoną sieć kontaktów ze szpitalami i przychodniami oraz innymi placówkami, których praca z powodu braku tych produktów na rynku jest bardzo utrudniona. Cały proces i potrzeby konsultujemy bezpośrednio z lekarzami i pracownikami placówek medycznych – czytamy w opisie zbiórki.

Postępy prac można śledzić na grupie na FB: https://www.facebook.com/thebigfellowmeadery. Z firmą można skontaktować się również pisząc na adres: hellothebigfellow@gmail.com.

Przyłbice drukuje również małżeństwo Marta i Jan Barciccy. Mieszkają w Izabeli i są właścicielami firmy szkoleniowej Neuron Cube. Nawiązali oni kontakt z działającą w Warszawie grupą „Przyłbice dla Medyków”, zrzeszającą posiadaczy drukarek trójwymiarowych.  Wybrali jeden z zaproponowanych modeli. Uruchomili swoich dziesięć drukarek, które są w stanie drukować po 50-60 przyłbic dziennie.

Jak pomóc Neuron Cube? Oto informacja, jaką firma zamieściła na FB:

“Jeśli ktoś z Państwa chciałby zakupić lub posiada:
1. gumkę guzikową/ciążową (18-20 mm) – każda ilość,
2. Folię PET, grubość 0,5-0,6 mm – każda ilość,
3. Ploter laserowy do docinania folii,
4. Filament – żeby kupić filament znacznie taniej proszę powoływać się i kontaktować z Neuron Cube tel. 573 230 922 i 513 997 026. Filament do druku PetG firmy Plastspaw i Spectrum 1,7 mm PLA firmy Esun 1,75 mm – każda ilość, najbardziej potrzebne!!!
5. Potrzebujemy też pomocy w transporcie.

Zakupione produkty prosimy przesłać lub przywozić na adres: Neuron Cube, ul. Dębów 34, 05-462 Izabela. Ważne! Nie przyjmujemy pieniędzy”.

Więcej informacji można znaleźć na profilu FB: https://www.facebook.com/neuroncube/.

https://www.facebook.com/neuroncube/posts/551620962128274

 

Foto: The Big Fellow

Data opublikowania strony: 30/03/2020