mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Fundusze unijne. Nasza gmina na wysokiej pozycji

Fundusze unijne. Nasza gmina na wysokiej pozycji

Dużo banknotów o nominale 50 euro
Środki dla firm można pozyskać z UE (Foto: pixabay.com)

Na terenie wszystkich gmin w Polsce do połowy zeszłego roku realizowano projekty unijne z polityki spójności za niemal 407,5 mld zł. Gmina Wiązowna uplasowała się na wysokiej pozycji. Wszystko dzięki dotacji na budowę odcinka ekspresówki S2 oraz przedsiębiorstwom działającym na naszym terenie, które świetnie sobie radzą w pozyskiwaniu środków z UE.

Według danych GUS środki wspólnotowe stanowiły 248,4 mld zł. Projekty w ramach polityki spójności realizowano we wszystkich 2477 gminach w Polsce.

Co ważne – dane dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie danej gminy czy miasta. Co istotne, nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez samorząd.

Na czele zestawienia znalazła się Warszawa, w której łączna wartość projektów unijnych z perspektywy 2014-2020 realizowanych przez wszystkich beneficjentów, wyniosła 19,8 mld zł. Kolejne miejsca zajęły: Kraków (8,3 mld zł), Łódź (8 mld zł) oraz Wrocław (6,3 mld zł).

Wysoka – 16 pozycja – przypadła Gminie Wiązowna, przez którą przebiega budowany, przy wsparciu środków unijnych, odcinek drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy. Wartość tego projektu przyczynił się do tak wysokiego miejsca w zestawieniu. Miejsce w pierwszej 20. zestawienia oznacza również, że wyjątkowo dobrze w pozyskiwaniu środków z UE radzą się przedsiębiorcy działający na terenie naszej gminy. Jak widać warto u nas inwestować, zakładać i rozwijać firmę, bo nasza gmina to teren z ogromnym potencjałem, który zajmuje wysokie pozycje w wielu innych zestawieniach.

Pełne zestawienia 2477 gmin w Polsce dostępne jest na: EuroPAP News.

 

Tabela. Zestawienie gmin. Wykorzystanie funduszy unijnych. Wiązowna na 16 miejscu

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Data opublikowania strony: 18/02/2020