Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Furtka Wyobraźni”. Kreatywne zajęcia w GOK

Dziecko odwrócne tyłem maluje na ścianie niebieską farbą
Malowanie przynosi szereg korzyści dla rozwoju intelektualnego, ruchowego oraz emocjonalnego dziecka (Foto: pixabay.com)

Nowe warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie ruszają już we wrześniu. „Chirurgia zabaw”, „Porodówka Pomysłów” oraz „Rozrusznik” to kreatywne spotkania przygotowane i prowadzone przez „Furtkę Wyobraźni”.

We wrześniu zapraszamy na warsztaty pokazowe:

  1. „Chirurgia Zabawy” – 9 i 23 września godz. 17.00 – 17.45;
  2. „Porodówka Pomysłów” – 11 i 25 września godz. 16.00 – 16.45, 16.45 – 17.30 i 17.30 – 18.30;
  3. „Rozrusznik” – 9 i 23 września godz. 18.00 – 19.30.

Warsztaty pokazowe są całkowicie bezpłatne, a uczestnictwo w nich nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Prosimy zgłaszać liczbę osób, abyśmy byli odpowiednio przygotowani. Wystarczy wysłać SMS-a na nr tel. 792759668 lub e-mail na adres: furtkawyobrazni@gmail.com.

Opłata za zajęcia to jedynie 10 zł pomnożone razy liczba zajęć w danym miesiącu. Wyliczenie kwot dla poszczególnych miesięcy znajduje się na końcu Regulaminu.

W poniedziałki z najmłodszą grupą „Chirurgia Zabawy” chcemy ćwiczymy nasze rączki i mózgi. Każde spotkanie to inna fascynująca przygoda w świecie zmysłów. Twój szkrab oszaleje z radości podczas malowania kostkami lodu, zabawy piłeczkami, wykopywania skarbów i wielu innych wciągających zabaw. Malujemy, bawimy się masami plastycznymi, oddzielamy różne substancje, brudzimy się, wąchamy, dotykamy! A przy tym wszystkim „po cichu” rozwija się mózg… To taka nasza wspólna, mała tajemnica.

„Porodówka Pomysłów” to propozycja dla dzieci od 4 do 10 lat (realizowana w trzech różnych grupach wiekowych). Dobrze wiemy, że dzieci mają w sobie naturalną ciekawość i zdolność do niekonwencjonalnego myślenia. Rozbudzanie jej jest niezwykle istotne, ponieważ świat, w jakim żyjemy, nieustanne i bardzo dynamiczne ulega zmianom. Wymusza to konieczność szybkiego reagowania i dostosowywania się do okoliczności. Jest to klucz do sukcesu, który daje niesamowitą przewagę w dorosłym życiu.

Podczas warsztatów „Porodówka pomysłów” dzieci zachęcane będą do tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań. Wszystkie działania mają formę zabaw i prac plastycznych dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. W pierwszym kwartalnym cyklu (październik – grudzień) polecimy w kosmos. Stworzymy plecaki odrzutowy, naprawimy statek kosmiczny, odkryjemy nowe gwiazdozbiory, nauczymy się dialektu marsjańskiego, stworzymy modelu Ziemi oraz olbrzymie dinozaury. W listopadzie podejmiemy zabawy symulujące dorosłe życie (sklep, prace domowe, sytuacje konfliktowe, negocjacje) włączymy w to elementy dramy z kreatywnym rozwiązywaniem problemów. W grudniu poćwiczymy podstawy ręcznego szycia, wykonamy aniołki oraz dekoracje z mas plastycznych.

Pracując z dziećmi i młodzieżą oraz rozmawiając z ich rodzicami, niestety wyciągnęliśmy wnioski, że szczególnie w starszych klasach szkoły podstawowej dzieci są narażone na liczne czynniki stresowe oraz presję sprostania oczekiwaniom otoczenia. Zjawiska te wpływają na kształtowanie się samooceny, samopoczucie oraz wyniki w nauce. Dodatkowe lekcje i liczne prace domowe często utrudniają rozwój, zamiast go wspierać.

Warsztaty kreatywne „Rozrusznik” są odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy szukają siebie pomimo zmęczenia i przytłaczającej liczby obowiązków. Tematy warsztatów są tak samo zmienne, jak i ich uczestnicy. Każdy tydzień to nowy temat, atrakcyjny zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Aktywny wypoczynek, budowanie pewności siebie, wolność wyborów i swobodna atmosfera to określenia, które najlepiej charakteryzują te warsztaty. W pierwszym kwartalnym cyklu (październik-grudzień) planujemy wykonać wiele prac technicznych: elementy prac stolarskich, wykonywanie elementów wystroju wnętrza; prace z betonem – doniczki; przerabianie starych ubrań – szycie, malowanie. W listopadzie skupimy się na tematach związanych z przedsiębiorczością, finansami i ekonomią (symulacyjne gry ekonomiczne., kreatywne rozwiązywanie problemów i stawianie czoła wyzwaniom). W grudniu wykonamy lampiony i dekoracje, a także drobne przedmioty, które będą mogły posłużyć jako prezenty dla najbliższych. Na rzeczywistą realizację programu duży wpływ mają uczestnicy, którzy mogą współdecydować o kolejności realizacji tematów.

Więcej informacji na stronie: http://furtkawyobrazni.pl lub Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Katarzyna Jędrzejewska

Data opublikowania strony: 06/09/2019