mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Galeria Wędrująca „Artefakt”. Wernisaż prac seniorów

Galeria Wędrująca „Artefakt”. Wernisaż prac seniorów

 W Domu Kultury „Nad Świdrem” odbył się wernisaż wystawy „Kolory życia/ Naszymi Oczami”, na której prezentowane są prace seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej. Wernisażowi towarzyszył występ Kabaretu „Na chwilę”.

Seniorzy uczęszczający do Dziennego Domu „Senior +” w Woli Karczewskiej w ramach terapii zajęciowej i aktywnego spędzania czasu zajmują się m.in. tworzeniem prac przy wykorzystaniu różnego rodzaju technik. Terapia przez sztukę to sprawdzona metoda wyrażania siebie i opisywania relacji ze światem.

Tak powstają różne ARTEFAKTY i tak zrodził się pomysł na Galerię Wędrującą „Artefakt”, w ramach której  zaprezentowano prace seniorów, powstałe w 2021 r. Wystawa nosi tytuł „Kolory życia/ Naszymi Oczami”. Taka koncepcja prezentacji dzieł seniorów ma wiele zalet – wychodzimy do ludzi, zwiększamy liczbę osób, które potencjalnie mogą mieć kontakt ze „sztuką nieprofesjonalną”.  Stawiamy na interdyscyplinarność i ideę, że „Wszystko jest sztuką! Kulturalny mix wzbogaca!”.

Wernisaż prac odbył się w Woli Karczewskiej podczas wydarzenia zaprezentowano prace na poszczególnych stoiskach „Wełna, ach ta wełna”, „Zaczarowany ogród”, „ Od Sada do lasa” czy „Tańcowała igła z nitką”.   Do produkcji prac i obrazów wykorzystano wszelkie możliwe materiały, które nie ograniczały wyobraźni naszych uczestników. Wydarzenie połączono w występem Kabaretu „Na chwilę” a zebrane środki przekazano dla Natalki Chomczyk, bohaterki gminnej akcji „Świąteczna radość pomagania”.

Obecnie część prac, prezentowanych podczas wernisażu, mogą Państwo oglądać w Galerii” Więzy” w Wiązownie do 28 października (tel. 22 789 06 96).

Serdecznie zapraszamy.

Krystyna Motyka-Parzych

Logo Dziennego Domu "Senior+. POmarańczowy napis Senior+. Przed napisem grafika: domek z sercem

Data opublikowania strony: 19/10/2021