mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Galeria “Więzy”. Nowa wystawa

Galeria “Więzy”. Nowa wystawa

Wystawę "Rok w zamknięciu" można oglądać od 4 do 18 lipca w Galerii „Więzy” w Wiązownie
Wystawę "Rok w zamknięciu" można oglądać od 4 do 18 lipca w Galerii „Więzy” w Wiązownie (Foto: galeria)

Stowarzyszenie „Więzy” zaprasza na drugą wystawę z cyklu „Rok w zamknięciu”. Tym razem niezwykły czas powstania łączy: rzeźby Krzysztofa Pawłowskiego, ceramikę Barbara Waszak i rysunki Romana Zdunika. Troje artystów, trzy różne techniki, różne tematy i przesłania.

Krzysztof Pawłowski większą część swojego życia spędził poza granicami Polski – głównie w stanach Waszyngton i Alaska (USA). Tworzy przede wszystkim w kamieniu, w alabastrze, granicie, marmurze, trawertynie i bazalcie. Jego prace znajdują się w wielu muzeach, galeriach i zbiorach prywatnych – głównie w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce – stworzył m.in. instalację przestrzenną dla Trybunału Konstytucyjnego. Rzeźby artysty przyciągają wzrok formą, pozornie prostą, ale kontemplacja kształtów nieoczekiwanie prowadzi nas do głębokiej refleksji.

Barbara Waszak z wykształcenia jest urbanistką, ale z natury społeczniczką. Po wielu latach aktywnej działalności została honorowym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i Społecznym Opiekunem Zabytków. Dopiero po przejściu na emeryturę znalazła czas na nierealizowane wcześniej pasje, malarstwo i rzeźbę. Na wystawie prezentujemy jej ceramiczne eksperymenty.

Roman Zdunik jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (dyplom w pracowni Jana Popka, 1980), członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukatorów Plastycznych. Pytany o swe prace, odpowiada enigmatycznie, słowami Zygmunta Niewiadomskiego: -” Mamy w pełni prawo być wolnymi w swoich myślach, swoim wewnętrznym świecie”.

Wystawę można oglądać od 4 do 18 lipca w Galerii „Więzy” w Wiązownie, ul. Lubelska 29. W soboty i niedziele od 10.00 do 16.00, w pozostałe dni – po kontakcie telefonicznym (22 789 06 96). Wernisaż w niedzielę 4 lipca o godz. 15.00.

Data opublikowania strony: 02/07/2021