bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Gminne „morsy” rozpoczęły sezon! 

Był zimny Świder, ciepła grochówka i gorąca atmosfera w fantastycznym towarzystwie. W niedzielę 6 listopada zainaugurowaliśmy sezon na morsowanie w Kopkach nad Świdrem.

Kąpiele w lodowatej wodzie mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. To prosty sposób na wzmocnienie odporności naszego organizmu. Praktycznie każdy, niezależnie od wieku, może zostać morsem”. Fińscy naukowcy udowodnili też, że kąpiel w lodowatej wodzie ma wpływ na wyrzut hormonów (noradrenaliny), które zmniejszają ból i hamują stany zapalne w organizmie.

Wystarczą trzy minuty raz w tygodniu, aby poczuć zbawienny wpływ morsowania. Przeciwskazaniami do morsowania są problemy kardiologiczne, choroby układu krążenia, nadciśnienie oraz epilepsja. Przed pierwszym wejściem do wody należy skonsultować się z lekarzem. 

W naszej gminie fanów morsowania z roku na rok jest coraz więcej. Spotykają się w Malcanowie przy Lagunie oraz w Gliniance nad Świdrem. Wraz z sołectwem Kopki zaprosiliśmy mieszkańców na wspólne otwarcie morsowego sezonu 2022/2023. Spotkaliśmy się w niedzielę 6 listopada przy wiszącej kładce nad Świderem.  

Rozgrzewkę poprowadził Team ZabieganeDni. Potem wszyscy chętni zanurzyli się w odmętach zimnej rzeki. Czy woda była zimna? Wiedzą to ci, którzy zanurzyli się w odmętach Świdra. Po mroźnej kąpieli zarówno nasze dzielne morsy, jak i grono osób dopingujących ich poczynania, raczyli się przepyszną grochówkę, ciepłą herbatą oraz gorącymi kiełbaskami. Nad bezpieczeństwem naszych morsów czuwali strażacy z OSP Malcanów.  

Data opublikowania strony: 07/11/2022