bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Gminne przedszkola zamknięte do 24 maja

Gminne przedszkole w Pęclinie. Budynek od frontu
Gminne przedszkole w Pęclinie. Budynek od frontu

Nasze przedszkola pozostaną zamknięte jeszcze przez dwa tygodnie. To wynik ankiet, otrzymanych od rodziców dzieci uczęszczających do gminnych przedszkoli. 96% rodziców dzieci w oddziałach przedszkolnych i 91% w przedszkolach nie wyraziła chęci powrotu dzieci do placówek w obecnej sytuacji.

Na bieżąco śledzimy sytuację epidemiologiczną w województwie mazowieckim, analizujemy wytyczne służb medycznych i sanitarnych. Do naszych placówek zamówiliśmy niezbędne środki ochronne, które będą dostarczane sukcesywnie. Ten czas pozwoli nam odpowiednio przygotować się do otwarcia przedszkoli, zapewnienia pracownikom środki ochrony osobistej.

Dyrektorzy opracowują procedury bezpieczeństwa, dostosują pomieszczenia do wymogów sanitarnych, zorganizują pomieszczenie do izolacji. Personel zostanie zapoznany z nowymi procedurami  i wytycznymi związanymi z działaniem placówki w zmienionym reżimie sanitarnym.

Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych rodziców dalsze zamknięcie przedszkoli jest utrudnieniem. Jednak mając na względzie odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników, gminne przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja. Przypominamy, że do tego czasu wydłużono możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego dla rodziców.

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Data opublikowania strony: 07/05/2020