bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Granty PPGR. Wkrótce przekażemy pierwsze laptopy

Granty PPGR. Wsparcie dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

Rozpoczynamy podpisywanie umów z mieszkańcami, którzy złożyli wnioski w projekcie grantowym „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”. Pierwsze laptopy wydamy już 6 lutego w Pawilonie Kultury w Wiązownie. Jesteśmy kolejnym samorządem, który dzięki #FunduszeEuropejskie, pozyskał ponad 145 tys. zł w ramach programu Granty PPGR. Otrzymane środki przeznaczyliśmy na zakup 44 sztuk laptopów dla uczniów z rodzin zamieszkujących tereny, na których dawniej funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Jesienią 2021 r. Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków o granty na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej ( PPGR). Na terenie Glinianki funkcjonował niegdyś takie gospodarstwo.

Zebraliśmy oświadczenia od  zamieszkujących naszą gminę rodziców lub opiekunów uczniów szkół podstawowych, a także pełnoletnich uczniów szkół średnich, mających w linii prostej (rodziców, dziadków, pradziadków) krewnych, którzy pracowali kiedyś w PPGR. Zawnioskowaliśmy o przyznanie grantu na zakup laptopów. Nabór oświadczeń do programu zakończył się 3 listopada 2022 r.

Za otrzymane z grantu pieniądze zakupiliśmy 44 komputery osobiste. Laptopy staną się własnością, będącego naszym mieszkańcem, ucznia. Każdy z nich będzie miał obowiązek w ciągu trzech lat przynajmniej raz w roku okazać sprzęt.

Mamy już gotowe umowy odbioru. Z mieszkańcami, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie, skontaktuje się pracownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Gminy Wiązowna. Ustali on dogodny termin podpisania dokumentów i odbiór sprzętu.

Więcej informacji na temat programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, można znaleźć na stronie programu.

Więcej informacji na temat grantu udziela Olga Pieniak-Nowak, Wydział Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 82, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl

Logo programu Cyfrowa gmina

Data opublikowania strony: 02/02/2023