mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Granty PPGR. Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich

Granty PPGR. Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich

Na czarnym stole od góry widzimy otwarty komputer i ręce na klawiaturze. Obok leżą książki i zeszyty
Celem projektu jest wsparcie rodzin z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego (Foto: pixabay.com)

Są wyniki naboru do programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Nasza gmina otrzyma wsparcie na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR (Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej).

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ostatecznie na realizację programu przeznaczone zostanie 586 222 805 zł. Stosowne zmiany w regulaminie programu zostały dokonane 11 lutego.

Otrzymamy środki, które pozwolą zakupić 44 laptopy dla uczniów pochodzących z naszego terenu, których członek w linii prostej pracował w PPGR. Obecnie trwa weryfikacja wniosków złożonych przez mieszkańców. Czekamy na proces podpisania umowy o dofinansowanie, a po tym czasie mamy 10 m-cy na realizacje grantu, tj. ogłoszenie postępowania zakupowego, podpisanie z mieszkańcami umów docelowych oraz przekazanie sprzętu.

Celem ogłoszonego jesienią ub.r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego do nauki zdalnej.

Nabór do programu był prowadzony od 4 października do 5 listopada. Uprawnionych do wzięcia w nim udziału było 1604 gminy z całej Polski, na których terenie w przeszłości działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 – ReactEU.

Pełny wykaz wszystkich gmin, które otrzymały wsparcie można znaleźć na stronie Samorząd PAP.

Źródło: PAP Samorząd

Data opublikowania strony: 15/02/2022