Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Grecja”. Warsztaty edukacyjne z Anną Jaklewicz

"Wakacje blisko domu 2022". Dzieci z udekorowanymi przez siebie kartkami z wizerunkiem greckiej amfory
Spotkania z grecką kulturą w ramach "Wakacji blisko domu" (Foto: Biblioteka)

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, w ramach corocznej akcji „Wakacje blisko domu”, zorganizowała warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, które poprowadziła Anna Jaklewicz, podróżniczka i archeolog. Zajęcia odbyły się gościnnie w Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie.

Dzieci wraz z panią Anną wyruszyły w podróż do starożytnej Grecji. Na wyświetlonych przez prowadzącą slajdach zobaczyły najciekawsze budowle tego kraju. Pani Ania pokazała małym słuchaczom, jak Grecja zmieniała się na przestrzeni wieków i opowiedziała im wiele ciekawostek związanych z historią tego kraju.

Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszkali starożytni bogowie, kto podarował ludziom ogień i poznały imiona pierwszych olimpijczyków. Usłyszały wybrane mity o bogach i herosach, a także historię starożytnych igrzysk sportowych. Uczestnicy spotkania, razem z panią Anią, odwiedzili stadion olimpijski, świątynię i amfiteatr. Szukali różnic między komedią a dramatem. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat tego śródziemnomorskiego kraju i odpowiadały na pytania prowadzącej.

Na koniec sprawdziły zdobytą wiedzę na temat charakterystycznych greckich wzorów i dekoracji. Każdy otrzymał własną amforę do samodzielnego udekorowania na wzór sprzed tysięcy lat. Następnie wszyscy wykonali wieniec olimpijski. Mamy nadzieję, że spotkanie z grecką historią, kulturą i sztuką zostanie na długo w pamięci uczestników.

Info: z tukontakt@wiazowna.pl

Dorota Bortkiewicz

Data opublikowania strony: 12/07/2022