bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Grillowanie w czasie pandemii. Ważne zasady

Grill, a na nim szałyki, kiełbaski, mięso, warzywa - pomidory, papryka, kukurydza
Grill, a na nim szałyki, kiełbaski, mięso, warzywa - pomidory, papryka, kukurydza

Tegoroczna majówka będzie wyglądać inaczej niż dotychczas za sprawą koronawirusa. Jeśli zdecydujemy się na spotkanie przy grillu, to musimy pamiętać o ważnych zasadach.

Rząd z powodu epidemii wprowadził wiele zasad i ograniczeń. Wśród z nich jest zakaz zgromadzeń. Czy w takim razie możemy grillować w tym tak trudnym dla wszystkich czasie? Odpowiedź brzmi  “tak”, ale pod pewnymi warunkami.

Po pierwsze – można to robić, ale jedynie na swoim terenie – przy domu, w ogródku, na działce. Po drugie – towarzyszyć nam mogą tylko domownicy. Po trzecie – oczywiście musimy zachować wszelkiego rodzaju zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

To oznacza, że nie możemy na grilla zaprosić dalszej rodziny, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów, którzy z nami nie mieszkają lub nie przebywają na co dzień. Nie wolno nam również organizować spotkań na skwerach, bulwarach, placach, w lesie czy w parku.

Jeśli policja złapie nas na złamaniu którejś z zasad, może nałożyć na nas mandat w wysokości do 500 zł. Może też skierować sprawę do inspektora sanitarnego, a ten może wlepić nam karę od 5 tys. do nawet 30 tys. zł.

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Foto: pixabay.com

Data opublikowania strony: 29/04/2020