bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

I stopień alarmowy ALFA. W czasie wizyty Prezydenta USA

Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald Trump

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki Zarządzeniem Nr 141 zadecydował o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego ALFA oraz ALFA-CRP na terenie całego kraju.

Obowiązuje on od 28 sierpnia od godz. 00.01 do 3 września do godz. 23.59. Alarm, który ma charakter jedynie prewencyjny, wprowadzono w związku z wizytą w Polsce prezydenta Donalda Trumpa. Wprowadzone stopnie alarmowe oznaczają:

  • I stopień alarmowy ALFA – ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Zadania przewidziane do realizacji przez organy administracji publicznej po wprowadzeniu stopnia alarmowego to m.in. wzmożona ochrona i większa kontrola obiektów użyteczności publicznej, informowanie służb w przypadku zagrożenia, sprawdzanie działania środków łączności i procedur alarmowych;
  • ALFA-CRP –  to zwiększenie czujności i bezpieczeństwa teleinformatycznego, sprawdzenie stanu infrastruktury teleinformatycznej, współpraca z centrami zarządzania kryzysowego.

ALFA i ALFA-CRP to najniższe z możliwych stanów alarmowych, które w zasadzie ograniczają się do postawienia służb zapewniających bezpieczeństwo w stan podwyższonej czujności. Rozszerzenie CRP dotyczy podobnych działań w cyberprzestrzeni. Z tego powodu nie należy spodziewać się większych utrudnień.

Foto: pixabay.com

Data opublikowania strony: 28/08/2019