Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„II Sąsiedzkie Święto – Dar Dyni”. Spotkanie na targowisku

Pomarańczowe dynie ułożone w stos
Pomarańczowe dynie ułożone w stos

Już 5 października zapraszamy na „Mój Rynek” w Wiązownie wszystkich, którzy chcieliby w miłej atmosferze posmakować różnorodnych potraw z dyni, wymienić się przepisami i podzielić praktycznymi radami. Będziemy również zaszczyceni, jeśli chcielibyście poczęstować nas daniem własnoręcznie przygotowanym.

Cukinia była królową naszego pierwszego i zarazem premierowego spotkania. Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania (relacja na www.cukinia.asoft.pl), dlatego – zgodnie z obietnicą – postanowiliśmy uczcić następne warzywo. Tym razem kolej na dynię. Czekamy na was w sobotę 5 października w godz. 16.00 – 18.00 na targowisku w Wiązownie (ul. Lubelska 33a). Gościnny “Mój Rynek” udostępnia nam stoły i zadaszenie.

Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim wspólne i miłe spędzenie czasu przy wybornych potrawach, a przy okazji nauka, jak zdrowo się odżywiać. Zapraszamy bezwzględnie wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Fajnie, jeśli przygotujesz coś własnego na wydarzenie, ale nie jest to konieczne. Po prostu przyjdźcie i smakujcie różne potrawy.

Będą potrzebne własne nakrycia do degustacji (talerze, sztućce, kubki, serwetki), a jeśli ktoś potrzebuje, to proszę przynieść ze sobą także krzesło. Dbamy o naszą planetę, dlatego unikajmy jednorazówek. Ponieważ będziemy w miejscu publicznym, alkohol – nawet z dyni – jest wykluczony.

Możecie także na stronie: www.cukinia.asoft.pl zgłosić się do konkursu. Wydrukujemy wizytówkę i  listę potraw – ułatwi to głosowanie. Kto ma nadmiar plonów w swoim ogrodzie, może się wymienić lub podzielić z innymi. Ze swej strony obiecujmy kilka kulinarnych niespodzianek. Proszę, przyjdźcie i zaproście każdego, kogo chcielibyście zobaczyć przy swoim stole.

Relacje i aktualne informacje na: www.cukinia.asoft.pl

Zaprasza Rodzina Chwalczuków

Data opublikowania strony: 30/09/2019