Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Imbir i Cynamon w bibliotece w Gliniance

biblioteka w gliniance

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest świetną okazją do krzewienia kultury żywego słowa, zachęcania do wspólnego głośnego czytania dużych i małych o różnych zainteresowaniach oraz współpracy ze środowiskiem lokalnym. W tym samym czasie przypadał również Dzień Zwierząt. W związku z tym gościliśmy w bibliotece w Gliniance seniorów i dzieci, aby wspólnie poczytać i poznać nowe zwierzęta.

Seniorzy z Dziennego Domu Senior + w Woli Karczewskiej oraz uczniowie z klasy O ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance spotkali się z wyjątkowymi zwierzakami, jakimi są alpaki. Alpaki to krewni wielbłąda, które pochodzą z Ameryki Południowej. Sam ich wygląd wzbudził wielką sympatię, gdyż charakteryzuje je miękkie futerko. Imbir był koloru białego, a Cynamon brązowego. Dlatego bez żadnych oporów dzieci karmiły je, przytulały, a także głaskały. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie są zwyczaje alpak.

Warsztaty weterynaryjne poprowadziły Panie Anna z niezawodnej firmy edukacyjnej Uprzejmy Łoś. & Ale Alpaka, Alpakoterapia Tablo i Piróg. Spotkanie było wzbogacone czytaniem wierszy, śpiewaniem piosenek. Uczniowie wykonali własnoręcznie prace związane z alpakami, które zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Marzena Kopka
M. Bobrowska
M.Baran
M.Białek

Data opublikowania strony: 09/10/2018