mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Jesteś z Ukrainy? Przyjdź w sprawie pracy na dyżur Powiatowego Urzędu Pracy

Jesteś z Ukrainy? Przyjdź w sprawie pracy na dyżur Powiatowego Urzędu Pracy

Uśmiechnięta kobieta podaje rękę mężczyźnie
Obecnie, aby zatrudnić obywatela Ukrainy, należy zalegalizować jego pracę. (Foto: Fotolia.pl)

W Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna w Radiówku od wtorku 22 marca do piątku 25 marca obywateli Ukrainy przyjmować będzie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Otwocku. Będzie można uzyskać informacje na temat aktualnych ofert pracy oraz zarejestrować się w PUP.

We wtorek 22 marca od godz. 12.00 do godz. 15.30, a od środy do piątku od godz. 8.30 do godz. 15.30 pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Otwocku będzie czekał na naszych sąsiadów z Ukrainy w CUS (Radiówek 25). Przedstawi dostępne oferty pracy, a osobom, które zdecydowały się pozostać w naszym kraju pomoże zarejestrować się w urzędzie i wypełnić potrzebne dokumenty.

Potrzebny będzie dokument uprawniający do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – decyzja, karta pobytu lub paszport oraz dodatkowo, jeśli jest to możliwe:

  1. oświadczenie dotyczące miejsca zameldowania lub zamieszkania;
  2. świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy lub inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje, lub zaświadczenia o ukończeniu szkolenia;
  3. świadectwa pracy i inne dokumenty niezbędne do ustalenia jej uprawnień przysługujących na podstawie przepisów ustawy;
  4. dokumenty stwierdzające przeciwwskazania do wykonywania określonych prac, jeżeli taki się posiada.

Osoby zarejestrowane jako bezrobotne zyskują dostęp do usług pośrednictwa pracy (aktualnych ofert pracy zgłaszanych do urzędu pracy przez pracodawców), doradztwa zawodowego i informacji zawodowej oraz pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy i szkoleń.

Data opublikowania strony: 21/03/2022