Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Jesteśmy w zarządzie PSB

Podczas konferencji, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Biegów dla organizatorów biegów ulicznych, powołano nowe władze stowarzyszenia. Wójt Janusz Budny został członkiem zarządu stowarzyszenia. Prezesem zarządu jest Henryk Paskal, wiceprezesem Zbigniew Rosiński, a sekretarzem Marek Leśniewski. Członkami zarządu zostali także Grzegorz Gębski i Piotr Woźniak. W skład komisji rewizyjnej weszli Bogdan Czajka (przewodniczący) oraz Piotr Sokołowski i Stanisław Lenkiewicz (członkowie). Do Polskiego Stowarzyszenia Biegów nasz samorząd należy od 2017 roku.

Wydarzenie szkoleniowe odbywa się co roku. Tegoroczna edycja została zorganizowana po raz pierwszy na Mazowszu, w Hotelu BRANT w Majdanie. W programie znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych, statystyk biegowych czy prezentacje najnowszych technologii tworzenia medali i pucharów. Przedstawiliśmy także historię Półmaratonu Wiązowskiego oraz zaprezentowaliśmy samorząd gminny. Organizujemy jeden z najstarszych biegów ulicznych, a kiedyś także pierwszy bieg zimowo – wiosenny w Polsce. Nasz Półmaraton Wiązowski jest znany w całej Polsce – po dołączeniu do stowarzyszenia okazało się, że wielu jego członków i uczestników dorocznych konferencji to biegacze, którzy od lat startowali w naszej imprezie biegowej! Wydarzeń biegowych przybywa, dlatego staramy się, by usprawniać organizację biegu i zainteresować nim kolejnych biegaczy – zawodowców lub amatorów.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele biegów zrzeszonych w ramach Grand Prix Traktu Brzeskiego. Razem zachęcaliśmy innych organizatorów do sieciowania się i szukania partnerów dla ich biegów. Dzięki temu uatrakcyjnia się imprezy biegowe, a nawet rozwija. Zawodnicy, którzy startują w jednym biegu w cyklu, bardzo często biegają także w innych wydarzeniach. Oni zdobywają nagrody, a organizatorzy mogą liczyć na dodatkową promocję i wyższe statystyki.

Data opublikowania strony: 04/12/2018