bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Jubileuszowe święto. Skok wzwyż w szkole w Gliniance

Już po raz 20 przed zimowymi feriami UKS „Smoki” zorganizował XX Otwarte Halowe Mistrzostwa Szkoły w Gliniance w skoku wzwyż. Gościem specjalnym zawodów był Dariusz Goździak, drużynowy mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i świata.

O godzinie 9.30 dyrektor szkoły Teresa Bąk oficjalnie otworzyła zawody. W eliminacjach, prowadzonych na lekcjach w-f, wzięło udział ok. 80 proc. stanu osobowego dziewcząt i chłopców z klas III-VIII i III gimnazjum, a w ścisłym finale – 57 najlepszych skoczków wzwyż. Przez cały czas na skoczni trwała walka o jak najlepsze wyniki przy ogłuszającym dopingu publiczności.

W każdej kategorii wiekowej dzieci ustanawiały swoje rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasłużył zwycięzca w klasach 7 – Kuba Zieliński, który osiągnął najlepszy wynik zawodów wśród uczniów „podstawówki”, ustanawiając swój rekord życiowy (160 cm). Kuba to aktualny halowy wicemistrz Polski dzieci (Spała 2018, 155 cm). Wśród gimnazjalistów zwyciężył kolejny raz Marcin Wereda (168 cm).

Jak co roku gościem specjalnym na naszej imprezie był olimpijczyk. Tym razem zaproszenie przyjął Dariusz Goździak, drużynowy mistrz w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i świata. Na zawodach obecna była dyrektor oświaty gminnej Urszula Kozłowska.

Najlepsi skoczkowie czuli się szczególnie wyróżnieni, bo medale otrzymywali z rąk mistrza olimpijskiego, któremu towarzyszyli: dyrektor Teresa Bąk, dyrektor Urszula Kozłowska oraz prezes UKS Smoki Krzysztof Ślusarczyk.

Gość specjalny bardzo szybko nawiązał kontakt z widownią i zawodnikami.  Z zapartym tchem słuchano jego gawędy o sportowym życiu, o sukcesach i porażkach oraz o tym, że aby osiągnąć sukces, trzeba talent poprzeć ogromną pracą. Mistrz chętnie udzielał odpowiedzi na liczne pytania i dawał autografy. Dzieci entuzjastycznie dziękowały gościowi za przybycie – brawom i radosnym okrzykom nie było końca. Przed nami 10. Regionalne „Czwartki La” w Gliniance w ramach XXV ogólnopolskiej edycji tych zawodów z Finałem w Łodzi.

Zawody sprawnie przeprowadzili Zenon Kwiatkowski i Krzysztof Ślusarczyk. Organizatorem był UKS “Smoki” i dyrekcja SP Glinianka, a medale finansował Urząd Gminy Wiązowna.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Anna Brewczyńska

Data opublikowania strony: 26/02/2019