Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Klub “Senior+”. Już pięć lat razem! 

Klub „Senior+” z Woli Karczewskiej obchodził swoje piąte urodziny. Jego uczestnicy oraz zaproszeni goście spotkali się 21 września, by wspólnie świętować okrągłą rocznicę.

Były życzenia, tort, występy artystyczne. Atrakcją wieczoru był recital aktora Stanisława Górki. Oprócz pięknych piosenek, podarował klubowiczom również płyty ze swoimi utworami. Wspaniały wieczór zakończył się tańcami oraz wspólnym śpiewaniem przy akompaniamencie Piotra Michalczyka

Seniorzy tak mówią o swoim Klubie: „Cieszymy się, że go mamy. Możemy porozmawiać, miło spędzić czas, nie być samotnym w domu”; „Wycieczki – uwielbiamy wyjazdy. Gramy w gry, mamy wiele atrakcyjnych zajęć”; „Rozmawiamy, nawiązujemy relacje. Mamy koleżanki i kolegów, z którymi zawsze możemy porozmawiać, również telefonicznie”. 

Seniorzy z terenu naszej gminy od pięciu lat mają w Woli Karczewskiej swój azyl, jak sami mówią „swój drugi dom”. Początkowo Klub działał pod auspicjami Stowarzyszenia Seniorów „Bądźmy Razem. Pod koniec 2018 r. gmina przystąpiła do programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Senior+”. Wtedy to powstała nowa struktura Klubu w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownie (obecnie Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna). Kierownikiem Klubu w latach 2018-2020 była Justyna Nagiel, a od 2020 r. jest nim Dorota Czermińska. 

 Klub „Senior+” organizuje zajęcia dla grupy 24 osób w wieku 60+, trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) w godz. 12.15-19.00. Klub jest bardzo ważnym miejscem na mapie gminy, niezwykle potrzebnym osobom, które czują się samotne, wykluczone społecznie. Klub oprócz tego, że oferuje zajęcia z fizjoterapii i różne rodzaje rękodzieła, to co ważniejsze, przywraca wiarę w siebie, w swoje umiejętności, potrzebę bycia użytecznym w społeczności lokalnej i aktywizuje naszych seniorów fizycznie, psychicznie i społecznie. Dowóz seniorów do i z Klubu zapewnia gmina.  

Aktualności w Klubie można obejrzeć na facebooku pod adresem: @klubseniorwiazowna, a chętnych do uczestnictwa zapraszamy do kontaktu z pracownikami socjalnymi Centrum Usług Społecznych w Radiówku lub z kierownikiem Klubu “Senior+”. 

Dorota Czermińska 

Logo senior +
Logo senior +

Data opublikowania strony: 28/09/2022