bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Kochajmy pszczoły”. Warsztaty w bibliotece

Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją “Kochajmy Pszczoły” w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna odbyły się warsztaty pszczelarskie. Uczestnikami spotkania były dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wiązownie, biorące udział w akcji „Wakacje blisko domu”.

Opowiadanie „Mam przyjaciela pszczelarza”, które dzieci przeczytały na początku spotkania, doskonale wprowadziło je w atmosferę zagadnienie, z którym miały się zmierzyć podczas warsztatów. A mowa tu o świecie pszczół. Uczestnicy spotkania zgłębili m.in. tajniki życia i funkcjonowania pszczół, hierarchii w ulu oraz zapoznali się z procesem powstawania miodu. Dowiedzieli się również, jak my – ludzie -powinniśmy dbać o te owady.

Mamy nadzieję, że spotkanie z tymi niezwykle pożytecznymi owadami zwiększyło wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody oraz pomogło uzmysłowić najmłodszym, jak dużo zależy od tych wyjątkowych owadów w kwestii naszego istnienia.

Były to pierwsze warsztaty z cyklu spotkań w ramach programu „Dzieci i pszczoły” realizowanego przez Fundację “Kochajmy Pszczoły”, dofinansowanego przez PZU w ramach programu „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU” i budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Marzena Kopka

Foto: Biblioteka w Wiązownie

Data opublikowania strony: 15/07/2019