Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Kolejne odcinki kanalizacji w Żanęcinie i Duchnowie

Głęboki rów, na dnie ułożone rury kanalizacyjne. W tle stoją robotnicy
Prace przy budowie sieci kanalizacji na terenie Gminy Wiązowna (Foto: UG Wiązowna)

Wiele planowanych przedsięwzięć to budowa oraz rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na obszarze gminy, co sukcesywnie przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców. Zakończyliśmy budowę kolejnych odcinków.

Trwa budowa odcinka sieci w Żanęcinie. Będzie on miał długość 1,56 km. To ostatnim do wykonania fragmentem w tej miejscowości. Budżet, jaki przeznaczyliśmy na realizację tej inwestycji, to blisko 2,2 mln zł. Część środków na budowę kanalizacji otrzymaliśmy w formie dofinansowania z programu rządowego Polski Ład.

Zakończyliśmy też budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Lawendowej w Duchnowie. Wybudowaliśmy 256 m sieci wraz ze studzienkami oraz przykanalikami. Koszt inwestycji to 190 tys. zł.

Wybudowaliśmy także ponad 1000 m sieci wodociągowej w ul. Klonowej w Wiązownie. Sieć sięga aż do ul. Złotej w Stefanówce. Powstał także dodatkowy odcinek kanalizacji. Budżet przeznaczony na realizację inwestycji to 750 000 zł, z czego aż 78 000 zł pochodzi z funduszu sołeckiego Wiązowny Gminnej.

Budowa kanalizacji sanitarnej znacząco poprawia byt mieszkańców, jak i wpływa pozytywnie na ochronę środowiska. Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania się do spółki Hydrodukt w celu przyłączenia się do sieci. Więcej informacji ten temat znaleźć można na stronie Hydroduktu.

Data opublikowania strony: 12/09/2023