Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Kolorowe Życie” w Góraszce. Kiedy ruszą prace?

Spotkaliśmy się z przedstawicielami Ceetrus Polska, inwestorem i przyszłym zarządcą Centrum Handlowego „Kolorowe Życie” w Góraszce. W piątek, 15 lutego w Urzędzie Gminy Wiązowna, wójt gminy rozmawiał o planowanych pracach przy budowie centrum.

Dość długo trwało, zanim inwestor otrzymał pozwolenie na budowę Centrum Handlowe „Kolorowe Życie” w Góraszce. Decyzja stała się ostateczna pod koniec marca 2018 r. Obejmuje ona budowę I etapu „Kolorowe Życie” (na terenie dawnego lądowiska), w skład którego wchodzą:

  • budowa budynku galerii handlowo – usługowej,
  • budowa budynku handlowo – usługowego „Dom i Ogród”,
  • budowa stacji paliw z budynkiem kasowym i wiatą,
  • budowa budynku stacji uzdatniania wody,
  • budowa masztu reklamowego, terenów manewrowych, dróg wewnętrznych oraz miejsc parkingowych. Do przedmiotu inwestycji również zaliczone są zbiorniki przeciwpożarowe, zbiorniki retencyjne oraz zbiorniki wody uzdatnionej wraz z odstojnikiem.

Czemu tak długo oczekiwano na tak ważny dokument, jakim jest pozwolenie na budowę? Powodem była decyzja środowiskowa oraz fakt, że przygotowanie projektu pod tego typu inwestycję jest bardziej skomplikowane i czasochłonne. Inwestor i przyszły zarządca chciałby pierwszą część centrum – rozrywkową – otworzyć równocześnie z trasą S17.

Powierzchnia najmu nowego centrum handlowego ma wynieść prawie 100 000 mkw. Budynek będzie miał cztery kondygnacje, na których znajdą się kino multiplex, duży market, ponad 200 butików i sklepów oraz restauracje. Zaplanowano również 3500 miejsc parkingowych.

Ceetrus Polska jest w trakcie rozmów z firmami, których punkty handlowe pojawią się na terenie centrum. Czas realizacji inwestycji szacowany jest na ok. 16-18 miesięcy nie uwzględniając przerwy zimowej.

Szczegółowe informacje dotyczące CH Góraszka znajdziemy na stronie: http://www.auchangoraszka.pl/

Data opublikowania strony: 19/02/2019