bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Komisja Rewizyjna Rady Gminy Wiązowna skontroluje sieć świetlic wiejskich

Nowy budynek świetlicy w Rzakcie. Szary dach z dachówki. Białe ściany. Podjazd z kostki szarej, betonowej
Nowa świetlica w Rzakcie powstała w ramach sieci świetlic wiejskich budowanych w naszej gminie (Foto: UG Wiązowna)

Komisja Rewizyjna Rady Gminy Wiązowna skontroluje funkcjonowanie świetlic na terenie gminy. Obiekty zostaną sprawdzone zarówno od strony finansowej, sposobu administrowania nimi, jak i oferty zajęć, którą proponują poszczególne placówki.

Rada Gminy Wiązowna na ostatniej, czerwcowej sesji przyjęła uchwałę dotyczącą zmian w planie pracy Komisji Rewizyjnej na 2022 r. – Komisja, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zdecydowała o zmianie w planie pracy komisji w 2022 r. i wprowadzenie do niego kontroli świetlic wiejskich – mówi Rafał Nejman, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. – Obecnie naszym priorytetem jest przeprowadzenie kompleksowej kontroli ,,Funkcjonowanie świetlic wiejskich na terenie gminy Wiązowna w latach 2019 -2021”. Obejmie ona wszystkie działające świetlice podlegające Gminnemu Ośrodkowi Kultury. W tym celu opracowaliśmy szczegółowy zakres prac kontrolnych. Świetlice sprawdzimy od strony finansowo-budżetowej i administracyjnej. Chcemy również zweryfikować oferty zajęciowe. Na pierwszy ogień idzie obiekt w Majdanie. Prace chcemy zakończyć w grudniu.

Przewodniczący Rafał Nejman zaprasza do kontaktu osoby, które chciałyby przedstawić swoje uwagi i wnioski do funkcjonowania świetlic, pod nr tel. 510 502 982 lub pisząc na e-mail: rafal_nejman@interia.pl

Sieć świetlic to jeden z priorytetów dwóch ostatnich kadencji. Od 2015 r. zbudowaliśmy obiekty w Majdanie, Izabeli, Pęclinie, Rzakcie i Kopkach. Trwa budowa świetlicy w Lipowie i Duchnowie. W sumie GOK zarządza 16 obiektami, które można znaleźć na stronie: https://www.gok-wiazowna.pl/swietlice.html Od 2014 r. na działalność GOK przeznaczyliśmy ponad 10 089 000 zł.

Trwa projekt Laboratorium Kultury, którego celem jest zbudowanie nowej oferty programowej GOK w Wiązownie i włączenie w ten proces jak największej liczby mieszkańców. Ośrodek jest dla nas, i to my, mieszkańcy gminy, mamy teraz szansę decydować o jego funkcjonowaniu. Na początku czerwca przeprowadziliśmy ankiety w naszych szkołach. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Radiówku przeprowadzali ankiety wśród mieszkańców.

Przez całe lato LABORATORIUM KULTURY będzie analizowało wyniki ankiet, przeprowadzało warsztaty z różnymi grupami. Do końca wakacji chcemy dogłębnie zrozumieć potrzeby mieszkańców w dziedzinie kultury i rekreacji oraz wypracować plan, jak na nie odpowiedzieć w najbliższej przyszłości. Bez udziału mieszkańców ten plan się nie powiedzie. Bez udziału mieszkańców nie ma on sensu!

Jeśli masz pytania dotyczące projektu albo chcesz się zaangażować w cały proces – masz pomysły, wiedzę lub doświadczenie – zapraszamy do współpracy! Potrzebujemy Cię w naszym zespole! Napisz do nas na adres: laboratoriumkultury@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 04/07/2022