mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

#Komputer dla ucznia. Pierwsze komputery dla naszych dzieci, zbiórka trwa

#Komputer dla ucznia. Pierwsze komputery dla naszych dzieci, zbiórka trwa

Różowe tło a na nim napis #komupterdlaucznia
Różowe tło a na nim napis #komupterdlaucznia

Trwa zbiórka Fundacji Impact, której celem jest zgromadzenie środków na zakup komputerów z dostępem do internetu i przekazanie ich najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół. Zbiórka pieniędzy odbywa się w za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl i potrwa do końca miesiąca.

Klikając w link: https://zrzutka.pl/komputerdlaucznia, przeniesiemy się na stronę zbiórki. Tam można przekazać wybraną przez siebie kwotę. Każda złotówka się liczy!

Każdego dnia pojawiają się informacje o uczniach dla których brak komputera z dostępem do internetu jest barierą dzielącą ich od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez szkoły. Problem wykluczenia cyfrowego dotyka dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzieci, dla których wartość edukacji publicznej jest relatywnie najwyższa. Tak jest w 40 rodzinach w naszej gminie. Fundacja Impact przekazała właśnie pierwszych 5 komputerów, na których uczniowie będą mogli pracować zdalnie. 

Jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i zbieramy informacje o zapotrzebowaniu. Chcemy dotrzeć do jak największej grupy potrzebujących i wesprzeć dzieci w nauce online. Potrzebne jest nam do tego zaangażowanie bardzo wielu osób. Zapraszamy osoby prywatne, ale również firmy do przyłączenia się do akcji – mówi Lidia Roman z Fundacji Impact.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. 83,1 proc. gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się, jednak w coraz wolniejszym w tempie. W porównaniu z rokiem 2018 wzrósł on o 0,4 proc. Oznacza to, że nadal 17 proc. domów takiego komputera nie posiada.

Partnerami zbiórki są: portal 300gospodarka.pl i GovTech Polska. Więcej informacji udziela: Lidia Roman: lidia.roman@impactcee.com, tel. 664 046 964. Jeśli mają Państwo sprawne komputery, które chcą przekazać dla uczniów w naszej gminie, zapraszamy do kontaktu z Oświatą Gminną tel. 22 180 00 27 email: edukacja@wiazowna.pl 

Data opublikowania strony: 29/03/2020