Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Koncert „Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości”

koncert przedszkole w zakrecie

W ramach realizowanego w przedszkolu w Zakręcie programu „Przedszkole młodych patriotów” dnia 27.09.2018r. miał miejsce koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej „LIMBOS” zatytułowany Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości. Występ był podzielony na dwie części.

Pierwsza poświęcona była muzyce instrumentalnej, a artyści zagrali: marsz „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” F. Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. „Zapomniana Melodia”, „Czarne chmury” – muzykę filmową. A następnie wiązankę tradycyjnych melodii polskich z repertuaru zespołów pieśni i tańca:
– Mazowsze: „Kukułeczka kuka”, „Ej przeleciał ptaszek”, „Łowiczanka jestem”.
– Śląsk: „Gdybym to ja miała”, „Karlik”, „Karolinka”.

W drugiej części do artystów dołączył wokalista — Leszek Kowalik, który zaśpiewał kilka polskich pieśni:
– „My pierwsza brygada”,
– „Przybyli ułani pod okienko”,
– „Ułani, ułani malowane dzieci”,
– „Niepodległa niepokorna”.

Podczas trwania koncertu wszyscy braliśmy w nim czynny udział; klaskaliśmy, gestykulowaliśmy rękoma i śpiewaliśmy. Przedszkolaki nagradzały artystów gromkimi brawami, a słuchanie muzyki na żywo jest zawsze ogromnym przeżyciem dla dzieci. Była to wspaniała lekcja muzyki i historii. Grupa Muzyczna „LIMBOS” koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Starannie dobrani artyści, profesjonalni muzycy – instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją. Grupa LIMBOS prezentuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje wybranych utworów, pod cyklicznym hasłem: Tematy Muzyczne, Których Słucha Świat. Muzycy LIMBOS posiadają szeroko zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej – z Polski, Europy i całego świata. Wielkie dzieła wybitnych kompozytorów, odważnie zinstrumentowane i zaadaptowane na potrzeby niewielkiej grupy muzycznej, stawiają artystów przed ogromnym wyzwaniem.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Monika Pogorzelska
Joanna Wasiak

Data opublikowania strony: 09/10/2018