mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Koniec prac przy przystankach w Góraszce. Będą działać od 6 listopada

Koniec prac przy przystankach w Góraszce. Będą działać od 6 listopada

Wiata przystankowa w kolorze szarym

Zakończyliśmy prace przy budowie dwóch przystanków autobusowych w Góraszce w rejonie ul. Mickiewicza. Będzie można z nich korzystać już od 6 listopada. Na żądanie zatrzymywać się przy nich będą autobusy linii 720, 722 i 730.

Od momentu rozpoczęcia budowy trasy szybkiego ruchu S17 mieszkańcy sołectwa Góraszka stracili dwa przystanki autobusowe w rejonie ul. Mickiewicza, które wcześniej funkcjonowały, na trasie Wiązowna – Warszawa, na potrzeby transportu publicznego realizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw prośbom mieszańców, którym bardzo zależało na przywróceniu przystanków blisko miejsc wcześniej funkcjonujących, wystąpiliśmy do właściwych instytucji o zgody na przywrócenie peronów dla autobusu ZTM w rejonie ul. Mickiewicza.

Po wielu problemach, jakie musieliśmy pokonać, 6 października ruszyły prace budowlane. Powstały dwa przystanki autobusowe po dwóch stronach drogi serwisowej przy trasie S17.  Koszt tej inwestycji to prawie 200 tys. zł z budżetu Gminy Wiązowna oraz funduszu sołeckiego Góraszki.

Już od 6 listopada uruchamiamy dodatkowe przystanki na żądanie w Góraszce (u zbiegu ul. Mickiewicza z drogą serwisową S17). Zatrzymywać się przy nich będą autobusy linii 720, 722 i 730. Nazwy tych przystanków to: MICKIEWICZA 01 (w kierunku Warszawy) oraz MICKIEWICZA 02 (w kierunku Wiązowny).

Aktualny rozkład jazdy dostępy jest pod linkiem https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/

Więcej informacji udziela Karol Bronikowski, Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 38, e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 05/11/2021