bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Konkurs FIO Mazowsze Lokalnie 2019. Można uzyskać dotację

Banknoty 100-złotowe
O świadczeniach dla można przeczytać m.in. na stronach ZUS, KRUS i gov.pl (Foto: pixabay.com)

Ruszył nabór wniosków do tegorocznego konkursu FIO – Mazowsze Lokalnie! Młode organizacje pozarządowe, obywatelskie grupy nieformalne i samopomocowe mogą ubiegać się o mikrodotacje do 5 tys. zł. Fiszki można składać do 18 marca.

Program FIO Mazowsze Lokalnie powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS.

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. Wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Właśnie trwa nabór wniosków na inicjatywy oddolne, wsparcie grup samopomocowych i rozwój organizacji. Młode organizacje pozarządowe, obywatelskie grupy nieformalne i samopomocowe z terenu województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o mikrodotacje od 1,5 tys. do 5 tys. zł. W tym roku budżet konkursu wynosi 261 tys. zł.

W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, które:

  1. Zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego.
  2. Wynikają z konkretnych potrzeb lub problemów danej społeczności.
  3. Mają jasno określony cel.
  4. Mają dobrze zaplanowane działania.
  5. Mają rozsądne koszty realizacji
  6. Przewidują działania skierowane do określonej grupy odbiorców, ale wychodzą w swoich działaniach lub dotykają pośrednio (za sprawą rezultatów lub wpływu) całych społeczności.
  7. Są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych.
  8. Umiejętnie i w sposób przemyślany angażują zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.
  9. Mają potencjał do zapoczątkowania trwałej zmiany w społeczności lokalnej.

Termin złożenia fiszki upływa 18 marca o godz. 12 za pomocą generatora on-line.

 

 

Szczegóły na stronach internetowych: http://www.naturaikultura.pl/index.php/796-konkurs-fio-mazowsze-lokalnie-2019 i http://mazowszelokalnie.pl/konkurs-fio-mazowsze-lokalnie-2018-wystartowal-mozna-juz-skladac-wnioski-2/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/MazowszeLokalnie/

Data opublikowania strony: 05/03/2019