bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Konkurs “Innowacyjny Samorząd”. Zapraszamy do śledzenia gali finałowej

Czerwone tło. Na nim napisy" Serwis Samorządowy PAP, Innowacyjny Samorząd 2021
W finale konkursu "Innowacyjny Samorząd 2021" znalazła się Gmina Wiązowna (Foto: PAP)

Nasza gmina znalazła się w finale konkursu „Innowacyjny Samorząd” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Zapraszamy do śledzenia transmisji z gali, która rozpocznie się o godz. 12.00. Trzymajmy kciuki, aby nasza gmina znalazła się na podium, choć bycie finalistą jest już dużym wyróżnieniem.

W czwartek, 15 kwietnia odbędzie się gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursu „Innowacyjny Samorząd”. Spotkanie odbędzie się w formule zdalnej. Transmisja z wydarzenia rozpocznie się o godzinie 12.00. Prowadzona będzie na stronie głównej Serwisu Samorządowego PAP: https://samorzad.pap.pl.

Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach: miasta duże – powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty. Podczas gali ogłoszeni zostaną laureaci konkursu. W tym roku do redakcji Serwisu Samorządowego PAP napłynęło 396 opisów nowatorskich działań podejmowanych przez samorządy, w tym przez naszą gminę.

Nominowanych wybrała kapituła konkursu, w której zasiedli: Daniel Baliński, zastępca dyrektora Departamentu Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej; Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich; prof. Stanisław Łobejko, Szkoła Główna Handlowa; Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech; dr Tomasz Pilewicz, Szkoła Główna Handlowa; Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich; Leszek Świętalski – sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich RP oraz Anna Banasik – redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP.

W programie – poza ogłoszeniem laureatów – zaplanowano m.in. debatę „Samorządy po roku pandemii – interwencje a inwestycje i innowacje”.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a także Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz GovTech Polska. Partnerem strategicznym jest spółka PGNiG.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Data opublikowania strony: 15/04/2021