Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Kontrola szamb i przydomowych oczyszczalni. Musisz mieć umowę na odbiór

Mężczyzna w żółtych rękawiczkach trzyma niebieską rurę do wybierania nieczystości w otworze szamba
Na wybierania nieczystości powinniśmy mieć rachunki (Foto: Adobe Stock)

Każda gmina ma obowiązek raz na dwa lata sprawdzić wszystkie nieruchomości wyposażone w szamba oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nasi mieszkańcy muszą przygotować się na to, że mogą do nich przyjechać urzędnicy na kontrolę.

Właściciel nieruchomości, na której znajduje się zbiornik bądź przydomowa oczyszczalnia ścieków, jest zobowiązany do podania informacji, takich jak: liczba osób zamieszkałych w danej nieruchomości czy pojemność zbiornika. Może także zostać poproszony o pokazanie umowy z uprawnioną firmą, która zajmuje się opróżnianiem zbiorników bezodpływowych bądź osadników oraz rachunków lub paragonów za wykonanie usługi.

Właścicieli nieruchomości, którzy jeszcze nie złożyli zgłoszenia zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków, prosimy, aby zrobili to tak szybko, jak jest to możliwe. Jeżeli zgłoszenie zostało przez Państwa dostarczone do urzędu w poprzednich latach, a dane nie uległy zmianie, nie trzeba tego robić.

Do Państwa dyspozycji, w godzinach pracy urzędu, są pracownicy Wydziału Środowiska i Nieruchomości, tel. 22 512 58 29, e-mail: i.guzowska@wiazowna.pl. Zgłoszenie w wersji edytowalnej jest dostępne na stronie urzędu w zakładce: Załatw sprawę w urzędzie/śmieci oraz pod tekstem.

Data opublikowania strony: 11/07/2023