radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Kontrole policji. Apel do rodziców

Kontrole policji. Apel do rodziców

Fragment samochodu policyjnego. biały napis policja na niebieskim pasie

Zgodnie z zaleceniami młodzież powinna pozostać w domach, a jeśli już musi go opuścić, powinna unikać skupisk ludzi. Policja apeluje do rodziców i opiekunów, aby zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby zalecenia związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym były respektowane. Prosi również o zgłoszenie miejsc, gdzie gromadzi się młodzież.

W związku z zamknięciem placówek oświatowych na terenie powiatu otwockiego, zgodnie z zaleceniami młodzież powinna unikać większych skupisk ludzi oraz zrezygnować ze spotkań w większym gronie. Nie wszyscy jednak młodzi ludzie respektują taki stan rzeczy. Policjanci każdego dnia interweniują w miejscach, w których gromadzi się młodzież. Legitymują nieletnich i powiadamiają rodziców, zalecając, aby wzmogli nadzór rodzicielski.

Dlatego też policja apeluje do mieszkańców powiatu otwockiego, szczególnie rodziców i opiekunów, aby tłumaczyli dzieciom, że zalecenia są stworzone wyłącznie dla ich bezpieczeństwa i aby te respektowały zalecenia związane z nieprzebywaniem w rejonie większych skupisk ludzi.

Policjanci proszą również o zgłaszanie miejsc pod nr tel.: 47 724 19 00 lub 47 724 12 13, w których młodzież może się gromadzić. Funkcjonariusze sprawdzą każde zgłoszenie.

Więcej informacji na stronie: http://kppotwock.policja.waw.pl/

Data opublikowania strony: 18/03/2020