radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Koronawirus w Polsce. Kolejne restrykcje

Koronawirus w Polsce. Kolejne restrykcje

Od lewej: premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski

Szkoły zamknięte do 26 kwietnia, matury i egzamin ósmoklasisty dopiero w czerwcu, społeczna kwarantanna potrwa do 19 kwietnia, a 16 kwietnia wchodzi w życie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych – to najważniejsze z informacji przekazanych na konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Przedstawiciele rządu na konferencji prasowej ogłosili kolejne restrykcje. Społeczna kwarantanna potrwa do 19 kwietnia. Chodzi tu o m.in. o zamknięcie galerii handlowych czy zakładów fryzjerskich oraz o limity osób przebywających w sklepach, aptekach czy kościołach.

Szkoły, przedszkola i żłobki będą zaś zamknięte do 26 kwietnia. W związku z tym przedłużony zostanie zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych nie mają z kim zostawić swoich dzieci.

Do 26 kwietnia wstrzymany również będzie międzynarodowy ruch lotniczy oraz kolejowy, obowiązywać będą sanitarne kontrole graniczne, jak również do tego dnia będzie trwać obowiązkowa kwarantanna. Imprezy masowe natomiast nie będą odbywać się do odwołania.

Zmienia się też termin egzaminów maturalnych i dla ósmoklasistów. Prawdopodobnie odbędą się one w czerwcu. Rząd zdecydował także, że nasze granice zamknięte będą do 3 maja.

Rząd wprowadza także obowiązek zakrywania nosa i ust przez osoby, które wychodzą z domu. Ma on obowiązywać od czwartku 16 kwietnia.

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Źródło: pap.pl, money.pl, tvn24.pl

Data opublikowania strony: 09/04/2020