Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Kształcenie dzieci z Ukrainy. Ważna informacja

Nauczanie, Nauczyciel, Szkoła, Uczniowie

Ważna informacja dla rodziców dzieci z Ukrainy dotycząca edukacji na terenie naszego kraju. Warto się z nią zapoznać.

Dzieci i uczniowie będący obywatelami Ukrainy, którzy wjechali legalnie do Polski po 24 lutego 2022 r. i pobierają naukę w przedszkolu lub szkole funkcjonujących w ukraińskim systemie oświaty na odległość (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 marca 2022 r. w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy), nie podlegają obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu, obowiązkowi szkolnemu albo nauki.

Rodzic lub osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem lub uczniem składa do gminy właściwej ze względu na miejsce pobytu dziecka lub ucznia oświadczenie o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty. Wypełnione oświadczenie (plik do pobrania pod tekstem) można składać w Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna przy ul. Napoleońskiej 53A w Gliniance lub w Urzędzie Gminy Wiązowna w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Lubelskie 59 w Wiązownie.

Więcej informacji na ten temat udziela Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna, tel. tel. 22 180 00 27, edukacja@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 22/04/2022