radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Kupiłeś auto? Masz 30 dni na rejestrację pojazdu

Kupiłeś auto? Masz 30 dni na rejestrację pojazdu

Mężcztzna w czarnym garniturze klęczy z tyłu czerwonego pojazdu i zmienia tablicę rejestracyjną

W życie weszły nowe przepisy dotyczące rejestracji zakupionego pojazdu. Od 1 stycznia mamy na to 30 dni. Jeśli tego nie zrobimy w określonym czasie, musimy się liczyć z karą finansową.

Rejestracja pojazdu jest obowiązkowa od dawna, jednak jeszcze do niedawna przepisy te były „martwe”. Teraz czas na wykonanie tego obowiązku, czyli 30 dni, będzie liczony od momentu zakupu nowego lub używanego auta w Polsce, a jeśli będzie to pojazd z Unii Europejskiej lub innego kraju, od moment sprowadzenia go do Polski.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli kierowca nie zgłosi zakupu, sprzedaży lub sprowadzenia pojazdu w ciągu 30 dni, to zostanie ukarany karą finansową. Ta może wynieść od 200 zł do nawet 1000 zł. Od czego będzie zależeć jej wysokość? Od urzędnika, który będzie rozpatrywał każdą sprawę indywidualnie. 30 dni będziemy mieć również na wyrejestrowanie pojazdu.

Nowe przepisy nie obowiązują w przypadku aut zakupionych lub sprowadzonych spoza granic naszego kraju przed 1 stycznia 2020 r.

W przypadku mieszkańców Gminy Wiązowna, aby zarejestrować lub wyrejestrować auto, należy udać się do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Otwocku (ul. Górna 13). Sprawę załatwimy w poniedziałek w godz. 8.15 – 16.30, a od wtorku do piątku w godz. 8.15 – 15.30.

Więcej informacji oraz potrzebne formularze znajdziemy na stronie: https://www.bip.powiat-otwocki.pl/76,wydzial-komunikacji-i-transportu.

Foto: Adobe Stock

Data opublikowania strony: 23/01/2020