Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Lasy Państwowe. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Młoda kobieta w stroju ludowym. Kosz pełen grzybów. Przetwory. Suszone zioła. Napis: Natura od kuchni. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. 2 edycja. Lasy Państwowe.
Lasy Państwowe prowadzą drugi nabór w konkursie „Natura od kuchni” promującym wykorzystanie dziczyzny i płodów runa leśnego (foto: Lasy Państwowe)

Trwa nabór w drugiej edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych. Najlepsze projekty mogą zdobyć do 10 tys. zł.

Podobnie, jak w poprzednim roku, program ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do kół gospodyń wiejskich, które są wpisane do krajowego rejestru KGW. Jego zadaniem jest upowszechnienie wiedzy o żywności, jaką daje las i jej unikalnych walorach, a zarazem o przyrodzie lasów i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności. Na laureatów czeka dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2023 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Lasów Państwowych.

Data opublikowania strony: 13/04/2023