Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Lipowo w Gminie Wiązowna – sołectwo marzeń”. Nowa książka

Z okazji 100-lecia miejscowości Lipowo została wydana publikacja autorstwa Joanny Janisz „Lipowo w Gminie Wiązowna – sołectwo marzeń”. To kompendium wiedzy o sołectwie, jego historii, ludziach i tradycjach. To także zbiór ciekawych informacji, które na pewno wypełnią niejedną lukę w wiedzy na temat Lipowa.

“Od dziecka było to moje miejsce na ziemi. Teren pełen tajemnic, które odkrywałem jako mały chłopiec, poznając malowniczą okolicę i otaczający mnie świat. Miejscowość, do której tęskniłem, jeżdżąc po Europie i Afryce. Miejsce magiczne, do którego zawsze chętnie powracałem z każdej podróży. A także przestrzeń, której piękno ukształtowało moją wrażliwość. Gdyby nie to miejsce, pełnie owocnych sadów, złotych łanów zbóż, wszechobecnej zieleni i chwytającego za serce śpiewu ptaków, nie rozbudziłaby się we mnie artystyczna dusza i potrzeba pisania wierszy” – tak w książce opisuje Lipowo poeta Andrzej Krzysztof Malesa.

Książka zawiera historię sołectwa, jest bogatym źródłem informacji o wsi  oraz o jej walorach krajoznawczych. Powstała na wniosek sołectwa i przy dużym zaangażowaniu sołtysa – Zbigniewa Mnicha.

Wszystkich zainteresowanych tym wydawnictwem zapraszamy do kontaktu z sołtysem Zbigniewem Mnichem, tek. kontaktowy 696 436 697, e-mail: jcb2010zm@gmail.com

Data opublikowania strony: 28/06/2019