bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Listopadowe Dni Kultury”. Festiwal teatru i książek

Za nami już IV edycja “Listopadowych Dni Kultury.” Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie to spotkania dzieci z teatrem z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Pierwszy spektakl „Baśnie japońskie” odbył się w bibliotece w Wiązownie. Powstał w oparciu o opowiadania Kazuko Adachi „Szata z żurawich piór”. Było to przedstawienie oparte na tradycyjnych ludowych baśniach japońskich z wykorzystaniem japońskiej techniki teatru cieni.

Drugiego dnia zaprosiliśmy dzieci do Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej na występ aktorów z Teatru Igraszka, którzy przyjechali do nas ze spektaklem „Magiczny miód”. Dzieci z zapartym tchem obserwowały kolejne przygody i zmagania bohaterów sztuki. Po spektaklu odbyły się warsztaty lalkarskie. Uczestnicy spotkania samodzielnie wykonalni lalki podobne do tych, z jakich korzystają aktorzy.

Spotkanie w bibliotece w Duchnowie z Plastusiem, głównym bohaterem książki Marii Kownackiej, zakończyło bajkowy maraton. Wydarzenia były świetną okazją do założenia kart czytelniczych oraz wzięcia udziału w programie Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek został przeznaczony na cel charytatywny – leczenie Hani Giepardy podopiecznej akcji „Świąteczna radość pomagania”.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 25/11/2019