bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Malowane Lato”. Wystawa w GOK

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie dzieci, biorące udział w akcji “Wakacje blisko domu”, miały okazję skorzystać z organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury projektu “Malowane lato”. Teraz wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie w siedzibie Instytutu oraz wezmą udział w wojewódzkim konkursie plastycznym.

„Malowane Lato” to projekt animacyjno-edukacyjny organizowany od kilku lat w małych miejscowościach i na wsiach na terenie województwa mazowieckiego. Projekt prowadzony jest we współpracy z lokalnymi organizacjami, takimi jak: gminne biblioteki, szkoły podstawowe, stowarzyszenia, urzędy miasta i gminy. W tym roku nasz GOK dołączył do programu.

Cel programu to pobudzenie dzieci do twórczego działania i zachęcenie do wyrażania się poprzez sztukę. Prowadząca zajęcia artystka Joanna Czubak zapoznała dzieci z różnymi technikami plastycznymi. Młodzi artyści rysowali węglem, tuszem, poznawali tajniki grafiki – druku wypukłego i wklęsłego, robili monotypię, malowali temperami i akwarelami, robili kolaże, a także działali bardziej przestrzennie – poprzez tworzenie rzeźb i płaskorzeźb z papier mache.

Elementem przyjemnym i rozwijającym wrażliwość nie tylko plastyczną, ale i ekologiczną, było wyjście w plener.  Zadaniem, które należało zrealizować przy tej okazji, było rysowanie i malowanie drzew z natury. Modelami były przepiękne, okazałe sosny porastające teren przy wiązowskim kościele. Dziękujemy ks. proboszczowi za wyrażenie zgody na odbycie pleneru. Część z powstałych tam prac zostanie zaprezentowana w listopadzie na poświęconej drzewom wystawie w Galerii “Więzy” w Wiązownie (otwarcie 23 listopada).

Prace, które powstały podczas warsztatów, prezentowane są na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie. Spośród nich wybrano pięć najlepszych. Te wejdą w skład ekspozycji organizowanej w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury (ul. Elektoralna 12 w Warszawie) oraz wezmą udział w konkursie o zasięgu wojewódzkim. Wystawę w MIK będzie można oglądać w dniach 22.10 -21.11. Z utworzonej kolekcji komisja wybierze najlepsze prace danej edycji. Trafią one do katalogu, który wkrótce zostanie wydany przez MIK. Będzie on wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.

Projekt „Malowane Lato” zamyka gala, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas uroczystości prezentowana jest wystawa, następuje uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia występ młodych, zdolnych artystów.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Paulina Sokół

Logo Mazowieckiego Instytutu Kultury

Data opublikowania strony: 18/09/2019