Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Mamy nowy plac zabaw przy Duchnowskim Domu Kultury

Plac zabaw w Duchnowie.
Urządzenie do zabaw na świeżym powietrzu cieszy szczególnie najmłodsze dzieci (Foto: UG Wiązowna/M. Szulik)

Gmina Wiązowna otrzymała granty w konkursie „Wzmocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Za otrzymane wsparcie utworzyliśmy placu zabaw przy Duchnowskim Domu Kultury.

Gmina Wiązowna otrzymała 20 tys. zł dofinansowania na zadanie „Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Duchnowie – poprzez doposażenie placu zabaw”. Projekt zakładał zakupienie urządzeń takich, które uatrakcyjnia dzieciom spędzanie wolnego czasu poprzez aktywny wypoczynek, zabawę, rekreację oraz rozwój ruchowy. Plac zabaw usytuowano przy Duchnowskim Domu Kultury, w którym mieści się także biblioteka, zatem korzystają już z niego zarówno mieszkańcy sołectwa, jak i czytelnicy odwiedzający bibliotekę.

„Wzmocnij swoje otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne, prowadzą inwestycje lub eksploatują infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmienić swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln zł. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych www.wzmocnijotoczenie.pl oraz www.energetycznykompas.pl.

PSE

Data opublikowania strony: 21/08/2023